جلوگیری از انتشار اتفاقی مطالب در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

مطمئنا برای شما هم پیش آمده است تا هنگامی که مشغول به نوشتن مطلبی در سایت خود هستید با زدن دکمه اینتر و یا کلیک اشتباه بر روی دکمه انتشار، به صورت اتفاقی مطلب خود را منتشر کنید. از طرفی همانطور که می‌دانید هنگامی که بر روی دکمه‌ای کلیک می‌کنید دکمه های دیگر غیرفعال می‌شوند و تا تغییر نکردن وضعیت انتشار نمی‌توان دکمه دیگری را انتخاب کرد.

accidentalpublish
افزودن دکمه تایید انتشار مطالب در وردپرس

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه و قطعه کدی بپردازم که با نصب و فعال سازی افزونه و یا استفاده از کد مورد نظر هنگام کلیک کردن بر روی دکمه انتشار در یک پنجره لایت باکس از شما confirm یا همان تاییدیه‌ای برای انتشار مطلب را دریافت خواهد کرد.

افزونه Publish Confirm

publish-confirm
جلوگیری از انتشار اتفاقی مطالب در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Publish Confirm در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا به امروز توانسته است تا بیش از 800 نصب فعال و کسب امتیاز کامل 5 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه هنگامی که نوشته خود را کامل کرده و بر روی دکمه انتشار نوشته کلیک کنید، در یک پنجره پاپ‌آپ مطابق تصویر زیر ابتدا از شما تاییدیه‌ای برای انتشار مطلب درخواست می‌گردد که با کلیک بر روی گزینه OK به معنای تایید و انتشار نوشته، و با کلیک بر روی گزینه cancle درخواست را می‌توانید لغو کنید.

confirmpublish
تایید مطالب قبل از انتشار نوشته

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا هرنوع نوشته و برگه‌ای را با انواع پست تایپ به شکل بالا درآورده و قبل از انتشار درخواست تایید را رد کرده و یا تایید کنید.

اما اگر تمایلی به استفاده از افزونه ندارید می‌توانید با استفاده از کدنویسی نیز این قابلیت را در سایت خود فراهم کنید، برای این منظور کد زیر را در فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

function custom_confirm_msg() { 

return "You are about to publish this post.\nHave you added a featured image?";

}    

add_filter('publish_confirm_message','custom_confirm_msg');

منبع: wpbeginner

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.