مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس با Public Post Preview

مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس قابلیتی است که در وردپرس وجود دارد و با استفاده از آن قادر خواهید بود تا قبل از اینکه نوشته‌ای را به صورت عمومی منتشر کنید آن را مشاهده کرده و در صورت وجود ایرادات نگارشی آنها را رفع کنید. اما این امکان برای بازدیدکنندگان وجود ندارد و لازم است تا این امکان را در وردپرس فعال کنید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس را برای هر کاربری که قصد دارید تا پیش نمایش نوشته را بتواند مشاهده کند فراهم کنید.

مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس

مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس
مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Public Post Preview در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 20.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان مشاهده پیش نمایش نوشته را برای هر کاربری فراهم کنید.

نصب و فعال سازی

این افزونه نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و کافی است آن را نصب کرده و به صفحه ویرایش نوشته مراجعه کنید. حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید گزینه‌ای با عنوان Enable public preview در بخش انتشار نوشته اضافه شده است که با فعال کردن تیک این گزینه امکان مشاهده نوشته به صورت پیش نمایش برای هر کاربری فراهم خواهد شد.

مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس
مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس

حال همانطور که مشاهده می‌کنید یک لینک به شکل بالا به شما ارائه خواهد داد که می‌توانید آن را در اختیار هر کاربری که می‌خواهید تا نوشته را در حالت پیش‌نویس بدون اینکه نیازی به لاگین در سایت باشد مشاهده کند قرار دهید.

در این صورت نوشته شما مشابه یک نوشته عادی برای وی نمایش داده شده و نیازی به اینکه کاربر مورد نظر در سایت ثبت‌نام کرده و امکان مشاهده نوشته را که برای نقش کاربری نویسنده، ویرایشگر و.. قرار دارد را داشته باشد می‌تواند نوشته مورد نظر را با جزییات کامل آن مشاهده نماید.

مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس
مشاهده پیش نمایش مطالب وردپرس

برای غیرفعال کردن پیش نمایش نیز کافی است تا تیک این گزینه را بردارید تا به حالت Disable تبدیل شده و کاربران با داشتن لینک نتوانند دیگر پیش نمایش نوشته را مشاهده کنند.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.