ساخت پاپ آپ وردپرس با Popup Maker

ساخت پاپ آپ وردپرس یکی از راه‌های معرفی محصول و خدمات در سایت‌های وردپرسی می‌باشد که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا مشاهده یک محتوا را در سایت خود بالاتر ببرید. این محتوا می‌تواند شامل صفحه محصول، نوشته‌ای پرطرفدار و هر چیزی باشد که برای هدف پیشرفت سایت دوست دارید تا بیشتر در معرض نمایش بگذارید.

استفاده از پاپ‌آپ این روزها مرسوم شده و صد البته یک راه ایجاد مزاحمت در سایت می‌باشد، اما اگر به شیوه درست از آن استفاده کنید چنین نخواهد بود.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا نسبت به ساخت پنجره‌های پاپ آپ اقدام کنید و در سایت خود نمایش دهید. البته این افزونه به گونه‌ای است که می‌توانید مزاحمت آن را برای کاربران خود به حداقل برسانید.

ساخت پاپ آپ وردپرس

ساخت پاپ آپ وردپرس با Popup Maker

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Popup Maker در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن می‌توانید صفحات پاپ آپ را در سایت خود نمایش دهید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی با عنوان Popup Maker در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کرده و سپس با کلیک بر روی دکمه Add popups یا مراجعه به زیر منوی مورد نظر نسبت به ساخت اولین پنجره پاپ آپ خود اقدام کنید.

افزونه پاپ آپ وردپرس
افزونه پاپ آپ وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ابتدا یک عنوان برای پنجره پاپ آپ خود وارد کرده و در فیلد دوم عنوان پاپ آپ خود را وارد کنید. سپس در بخش محتوای پاپ آپ محتوای دلخواه خود را که می‌تواند شامل انواع فایل‌های چند رسانه‌ای باشد را به همراه متن وارد کنید.

حال در ستون سمت چپ از بخش conditions شرایط نمایش پنجره پاپ آپ را تعیین کنید که در چه صفحاتی نمایش داده شوند و در چه صفحاتی نمایش داده نشوند. می‌توانید تعیین کنید که پاپ‌آپ ساخته شده در صفحه نوشته‌ها، کلیه صفحات سایت، صفحه دسته‌بندی، برچسب و … نمایش داده شود. که از طریق دو بخش AND و OR می‌توانید صفحات نمایش پاپ‌آپ وردپرس و عدم نمایش آن را تعیین کنید.

سپس از بخش Theme Settings قالب دلخواه خود را از میان گزینه‌های موجود برای نمایش پاپ آپ انتخاب کنید. در اینجا آن را بر روی حالت لایت‌باکس وردپرس قرار داده‌ام.

افزونه پاپ آپ وردپرس
افزونه پاپ آپ وردپرس

برای انتخاب حالت نمایش اینکه پاپ آپ وردپرس در چه زمانی نمایش داده شود بر روی گزینه Add New Trigger کلیک کرده و مشابه تصویر در پنجره باز شده پس از انتخاب حالت Auto Open مدت زمان باز شدن پاپ‌آپ بر حسب میلی ثانیه را انتخاب کرده و بر روی دکمه Add کلیک کنید.

انتخاب اندازه و انیمیشن

این افزونه به صورت ریسپانسیو طراحی شده است که یک مزیت محسوب می‌شود، چرا که با استفاده از آن می‌توانید در نمایشگرهای مختلف به صورت استاندارد صفحه پاپ‌آپ خود را طراحی کنید.

ساخت پنجره پاپ آپ وردپرس
ساخت پنجره پاپ آپ وردپرس

مشابه تصویر به بخش display setting که در پایین صفحه افزودن پاپ آپ وردپرس می‌باشد مراجعه کرده و ابتدا اندازه بیشینه برای پنجره پاپ آپ بر حسب درصد را انتخاب کرده و سپس در فیلدهای width و heght حداقل اندازه برای پنجره پاپ آپ را وارد کنید.

ساخت پنجره پاپ آپ وردپرس
ساخت پنجره پاپ آپ وردپرس

برای تعیین انیمیشن نیز به قسمت animation در پایین صفحه مراجعه کرده و حالت نمایش آن را انتخاب نمایید. ابتدا از بخش Animation Type نوع آن را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کرده و سپس از قسمت Animation Speed سرعت نمایش انیمیشن را انتخاب کنید.

سپس با مراجعه به قسمت position قادر خواهید بود تا موقعیت نمایش پنجره پاپ‌آپ را سفارشی سازی کرده و حالت‌هایی همچون نمایش پنجره پاپ آپ دیگر، امکان تغییر اندازه صفحه پاپ اپ و… را تعیین کنید.

تظیمات بستن پنجره پاپ آپ

با مراجعه به بخش close settings قادر خواهید بود تا صفحه مربوط به بستن پنجره را مدیریت کنید. مشابه تصویر زیر ابتدا متن مورد نظر برای بستن صفحه را انتخاب کنید، سپس در صورتی که می‌خواهید به صورت خودکار پنجره بسته شود آن را بر حسب میلی ثانیه از قسمت close button dealy انتخاب کنید.

با فعال کردن تیک گزینه‌های موجود نیز قادر خواهید بود تا امکان بسته شدن پنجره پاپ آپ وردپرس از طریق کلیدهای میانبر انتخاب کنید. که به ترتیب عبارتند از:

 • بستن پنجره با کلیک بر روی محیط بیرون
 • بستن پنجره با فشردن کلید ESC
 • بستن پنجره با فشردن کلید F4

ساخت پنجره پاپ آپ وردپرس

از بخش نویسنده نیز قادر خواهید بود تا کاربری که پنجره پاپ آپ وردپرس را ساخته است را انتخاب کنید. در نهایت بر روی گزینه انتشار کلیک کرده و صفحه سایت خود را باز کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
2 نظرات
 1. علی بابایی می گوید

  سلام
  من چند بار این افزونه را نصب کردم ولی گزینه condiotions را ندارم، باید چیکار کنم؟

 2. حسین می گوید

  سلام. ببخشید توی این افزونه امکانش هست تعیین کنیم فقط برای هر کاربر یک بار در روز پاپ آپ نمایش داده بشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.