بهینه کردن تصویرها در وردپرس

یکی از موارد مهم که می‌تواند در سرعت هر سایتی تاثیر گذار باشد و منجر به افزایش سئوی ان شود این است که تصاویر استفاده شده در نوشته و صفحه مورد نظر کمترین حجم ممکن را ضمن حفظ کیفیت داشته باشند.

استفاده از تصاویر نشان داده است که کاربران بیشتر جذب سایت می‌شوند که در این بین بر اساس آمار منتشر شده بیش از ۸۰ درصد کاربران با تصاویر رنگی نسبت به تصاویر سیاه و سفید ارتباط بهتری برقرار کرده و ان را بیشتر می‌پسندند.

بهینه سازی تصاویر در وردپرس

image-optimizing doctorwp

در وردپرس نیز بهینه سازی تصاویر امری مهم و حیاتی است. در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به اهمیت میزان بهینه سازی تصاویر در وردپرس بپردازم.

برای اینکه بتوان به تصاویر با کیفیت و کم حجمی رسید تعدادی اصول اولیه وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

قبل از آپلود تصویر آنها را بهینه کنید!

قبل از این که تصاویری را که با تلفن همراه یا دوربین خود تهیه کرده‌اید به صورت مستقیم بر روی وب‌سایت آپلود کنید، به وسیله‌ی یکی از نرم افزارهای ویرایش تصویر آن را برای وب بهینه‌سازی کنید.

در فرمت اصلی، این تصاویر معمولاً حجم بالایی دارند اما بسته به فرمت فایل تصویری و نوع فشرده سازی که در نرم افزار ویرایش تصویر انتخاب می کنید، می توانید حجم تصاویر را حتی تا ۵ برابر کاهش دهید.

از افزونه‌های کاهش تصاویر در وردپرس استفاده کنید!

یکی از افزونه‌های پرطرفدار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس استفاده از افزونه wp smush it می‌باشد که با استفاده از ان به صورت خودکار می‌توانید تا حد قابل قبولی تصاویر خود را کم حجم و بهینه کنید.

از فرمت تصویری استاندارد استفاده کنید!

معمولا برای استفاده از تصاویر در وبسایت‌ها از دو فرمت مرسوم که با نام‌های png. و jpg. می‌باشند استفاده می‌شود. فرمت اول دارای کیفیت و حجم بالایی است اما فرمت دوم میزان کیفیت و حجم تصویر را تا حدی کاهش می‌دهد.

PNG، فرمتی غیر فشرده است. وقتی که شما تصویری را فشرده می کنید، یک سری از اطلاعاتش را از دست می دهد. بنابراین تصویر فشرده نشده دارای کیفیتی بالاتر و همینطور جزییات بیش تر است. اما عیب آن این است که حجم بیش تری دارد، بنابراین بارگذاری آن زمان بیش تری طول می کشد.

JPEG، یک فرمت فشرده شده است که کمی کیفیت تصویر را کاهش می دهد اما به طور قابل ملاحظه ای دارای حجم کم تری است.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.