تولید محتوای بهینه در وردپرس

تولید محتوای بهینه در وردپرس و در هر نوع وبسایتی همواره می‌تواند به عنوان یک پادشاه در سئو و بهینه‌سازی سایت عمل کنید. هرچه در کسب و کار خود اقدام به تولید محتوای استاندارد و بهینه کنیم از نظر کاربران و از آن مهم‌تر موتورهای جستجو در صدر نتایج گوگل قرار خواهیم گرفت.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به راهکارهایی مناسب برای تولید محتوای بهینه در وردپرس بپردازم که با استفاده از این راهکارها و عمل به آنها می‌توانید یک محتوای قوی، استاندارد و کاربر محور در سایت خود تولید کنید.

تولید محتوای بهینه در وردپرس

تولید محتوای بهینه در وردپرس

برای بسیاری از وبمستران و مدیران سایت‌ها سخت است تا وقت و انرژی خود را برای تولید محتوای غنی و کامل با وجود حجم عظیم از سایت‌ها کپی کننده و یا نام بهتری برای آنها انتخاب کنیم، کاربران سارق محتوا، بگذارند. چرا که تا محتوای استاندارد آنها در موتور جستجو ایندکس شده و در رتبه آنها تاثیر گذار باشد چنین سایت‌هایی به مانند یک زالو از دسترنج دیگران استفاده می‌کنند.

به همین دلیل نمی‌توان خود را ترغیب کرد تا یک محتوای بهینه و استاندارد تولید کرد، بنابراین مانند سایر سایت‌ها نگاهی گذرا داشته و محتوایی به صورت غیراستاندارد را در سایت خود منتشر می‌کنیم. اما اینکار باعث شکست در کسب و کار و عدم پیشرفت ما خواهد شد، بنابراین باید به فکر چاره‌ای برای آن بود.

پس مشکل است تا بتوان این دید را تغییر داد، اما به نظر شما مشکل دقیقا در کجا رخ می‌دهد ؟!

یکی از بزرگ‌ترین اتفاقاتی که در این بین رخ می‌دهد این است که محتوای شما بی روح بوده و از طرف دیگر به دلیل قدیمی بودن آن نیز تاثیری بر روی مخاطب بازار هدف شما نمی‌گذارد. بنابراین در این مقاله می‌خواهم به بررسی این مورد بپردازم که چگونه می‌توان این محتوای سرد و خشک را به محتوایی بهینه و استاندارد تبدیل کرده و کاربر را مجذوب آن کنیم.

فکر استفاده از محتوای غیراستاندارد را دور بریزید!

فرقی نمی‌کند که چه نوع کسب و کاری داشته باشید، چه در زمینه فروش محصول به واسطه تولید محتوای مرتبط باشد و چه در زمینه سایت‌های خبری و سرگرمی که درآمد خود را از طریق تبلیغات جذب می‌کنند، در هر صورت باید فکر استفاده از محتوای غیر استاندارد، سرد و بی روح را از ذهن خود به طور کامل بزدایید.

اینکه محتوا در قالب مطالب آموزشی در سایت،‌خبرنامه، تبلیغات و… باشد نیز فرقی نمی‌کند در هر صورت شما قصد دارید تا به واسطه همین محتوا بازار هدف خود را نشانه بگیرید.

به عنوان مثال فرض کنید در سایت خود اقدام به انتشار مقالاتی به صورت کوتاه می‌کنید، وقتی کاربران چند مورد از مطالب را پیگیری می‌کنند و از محتوای آن ناراضی هستند پیگیر آن نخواهند بود و تلاش می‌کنند تا به دنبال منبع مناسب و غنی که به صورت جامع به موضوع مرتبط پرداخته است برسند. در این صورت شما یک مشتری واقعی و کاربر بالقوه را از دست داده اید و این یعنی آغاز شکست‌های پی‌در‌پی که در نهایت به شکست کامل کسب و کار شما منجر خواهد شد.

1- به دنبال محتوایی باشید که کاربر آن را دوست دارد

محتوای جذاب

یکی از بهترین راهکارها برای کسب اطمینان از اینکه کاربران از محتوای شما راضی باشند این است که از روش‌ها و ابزار مختلف برای اینکه بدانید از محتوای شما رضایتمند هستند استفاده کنید که از نمونه‌های ان می‌توان به ارسال بازخورد سریع در وردپرس توسط کاربران امتیاز ستاره‌ای در وردپرس و  اشاره کرد. پس در اولین قدم باید راه‌های ارتباط و تعامل نزدیک‌تر را با مخاطبان خود فراهم کنید تا آمار و ارقام آنها را از میزان رضایتمندی از محتوای خود کسب کنید.

2- مخاطب خود و بازار هدف را بشناسید

شما باید در حوزه کسب و کاری که دارید مطالعه کرده و ابتدا به صورت کاملا اصولی بازار هدف و رفتار کاربران در زمان‌های گوناگون را بشناسید. به عنوان نمونه باید بدانید که در فصل تابستان کاربران در زمینه‌های سایت فعالیت بیشتری دارند و از تخفیفات گوناگون برای ارائه محصولات در این زمان استفاده کنید.

از سوی دیگر باید کاربران خود را گروه‌بندی کرده و تا جای ممکن رفتار تک‌تک آنها را حدس بزنید و مکمل با همان، راه درست را انتخاب کرده و بر روی افزایش فروض خود تمرکز کنید.

3- قبل از شروع کار نظرات مخاطب را بررسی کنید

اگر می‌توانید راهی قرار دهید تا مخاطبان با استفاده از آن در رابطه با محتوایی که قصد تولید آن را دارید نظر داده و در رابطه با محتوای مورد نظر با آنها به نقدر و بررسی بپردازید و ابعاد مختلفی از محتوا را مورد بررسی قرار دهید.

این راهکار با مورد قبلی هم‌راستا بوده و به شما این اجازه را خواهد داد تا تعامل بیشتری با مخاطب و هدف خود داشته باشید.

4- موضوعات داغ روز را مورد بررسی قرار دهید

تولید محتوای بهینه در وردپرس

همیشه به این فکر نکنید که در شبکه‌های اجتماعی مشتریان مطالب و محتوای تولید شده شما را دنبال کنند، بلکه شما نیز می‌بایست آنها را دنبال کرده و در رابطه با محتوای تولید شده آنها نیز به بحث و بررسی بپردازید!

از سوی دیگر با دنبال کردن مشتریان می‌توانید موضوعات داغی را که بین آنها در حال بحث و گفتگو می‌باشد را شناسایی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک محتوای کاملا استاندارد در رابطه با همان موضوع به آنها ارائه دهید.

5- ترغیب کاربر به اشتراک گذاری محتوای تولید شده

اشتراک گذاری محتوا

حال پس از اینکه محتوای بهینه و استاندارد خود را از نظر لینک‌سازی، استفاده از رسانه‌های تصویری گوناگون، نگارش صحیح و… سایر موارد مرتبط با تولید متن منتشر کردید، وقت آن رسیده است تا محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و به گونه‌ای عمل کنید تا کاربران نیز ترغیب شوند تا محتوای مورد نظر را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

این راهکار بستگی به ایده و راه‌هایی دارد که شما بتوانید آنها را ترغیب کنید، از نمونه این موارد می‌توان گفت به جای اینکه در بخش اشتراک گذاری نوشته از عبارت اشتراک گذاری استفاده کنید، از عبارت پرداخت هزینه محتوا با اشتراک‌گذاری آن استفاده کنید.

6- استفاده از رویداد و چالش را در دستور کار خود قرار دهید

یکی از راهکارهای تولید محتوای بهینه استفاده از چالش و رویدادهای حضوری و غیرحضوری می‌باشد تا با استفاده از آن نسبت به گرفتن عکس، فیلم و حتی پوشش زنده در شبکه‌های اجتماعی و سایت خود بپردازید تا کاربران لحظه به لحظه آن را پیگیری کنند.

در استفاده از چالش نیز می‌توانید به برندسازی خود کمک کرده و به صورت غیرمستقیم برند و کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید.

7- محتوای هم سطح با مخاطب تولید کنید

یکی دیگر از راهکارها برای تولید محتوای بهینه در وردپرس این است که مطمئن شوید محتوای تولید شده شما از کاربر مبتدی و ساده گرفته تا کاربر حرفه‌ای قابل درک باشد. از اینگونه موارد می‌توان به استفاده از اصطلاحات ساده و استفاده از تصاویر و رسانه‌های گوناگون برای روح بخشیدن به محتوا و زدودن یکنواختی محتوا اشاره کرد.

5/5 - (3 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.