ساخت منو چسبان در وردپرس

اگر به دنبال این هستید تا منوی استفاده شده در سایت خود را به حالت چسبان تغییر دهید با این آموزش از دکتر وردپرس همراه باشید. با استفاده از منوی چسبان فرهست های ایجاد شده در وردپرس به صورت دائمی در بالای صفحه نمایش داده خواهند شد و با اسکرول کرده صفحه تغییری در آنها ایجاد نمی شود.

ساخت منو چسبان در وردپرس

ساخت منو چسبان در وردپرس
ساخت منو چسبان در وردپرس

برای شروع کار ابتدا با استفاده از Inespect element که با راست کلیک کردن در سایت برای شما نمایش داده خواهد شد سورس کدهای سایت را باز کرده و با استفاده از کلید میانبر ctrl F به دنبال menu در آن باشید. پس از اینکه منوی خود را پیدا کردید کلاس نام آن را یافته و سپس فایل style.cc را برای ویرایش باز کنید.

سپس نام کلاس را در آن جستجو کنید. معمولا نام کلاس در منوهای وردپرس با نام هایی همچون .nav-menu یا .genesis-nav-menu نامگذاری می شوند. سپس کدهای زیر را برای کلاس مورد نظر وارد کنید.

.nav-menu { // نام کلاس منو را وارد کنید
position:fixed;
background: #333;
top: 0px;
right: 0px;
left: 0px;
z-index:99;
}

همانطور که در خط اول این کد استایل مشاهده می کنید اگر نام کلاس منوی شما متفاوت است نام استفاده شده را به جای آن وارد کرده و فایل را ذخیره کنید. حال آدرس سایت را باز کرده و تغییرات را مشاهده کنید.

پیش از این نیز به نحوه افزودن آیکون به فهرست وردپرس پرداختم که پیشنهاد می‌کنم آن را نیز مطالعه کنید.

در برخی مواقع ممکن است تا بخشی از محتوای سایت زیر این منو قرار گرفته و نمایش داده نشود، برای این منظور نیز می توانید کلاس مربوط به پیکربندی قالب که معمولا با نام main می باشد فاصله ان را از بالا به میزان اندازه منو وارد کنید تا در سایت ایجاد شود.

3.7/5 - (4 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.