با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

مطمئنا هم اکنون که این مقاله را مطالعه می‌کنید برخی از شما با خطای Internal Server Error در وردپرس مواجه شده‌اید و در صدد رفع آن هستید. در این اموزش قصد دارم تا راه‌حل های موجود برای رفع این خطا در وردپرس را در دکتر وردپرس به شما معرفی کنم.

رفع خطای Internal Server Error در وردپرس

internalservererror

رفع خطای Internal Server Error در وردپرس

این خطا در بیشتر موارد زمانی مواجه می‌شود که محدوده مصرف منابع php از حد نصاب بیشتر شده و یا برخی فایلها در سایت با مشکل مواجه شده باشند.

خطا در فایل htaccess.

در برخی موارد میتواند علت این خطا از فایل htaccess. سایت شما باشد. لذا برای این منظور وارد هاست خود شده و این فایل را تغییر نام دهید، سپس در صورتی که قادر به ورود پیشخوان وردپرس هستید به پیوندهای یکتا مراجعه کرده و یک بار بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا این فایل مجددا ساخته شود. در غیر اینصورت به صورت دستی آن را ویرایش و اصلاح کنید. و در نهایت بررسی کنید که خطا رفع شده است یا خیر!

پیشنهاد بعدی  آموزش نصب افزونه در وردپرس

افزایش حافظه محدود در php

دومین دلیلی که میتواند در این خطا دخیل باشد به دلیل بیشتر شدن حافظه عادی در php می باشد. لذا برای این منظور ابتدا وارد سرور خود شده و یک فایل با نام php.ini در آن ایجاد کنید. سپس کد زیر را در آن قرار داده و آن را ذخیره کنید.

memory=64MB

سپس فایل را ذخیره کرده و مجددا سایت خود را رفرش کنید تا ببینید خطا رفع شده است یا خیر!

غیرفعال کردن افزونه‌ها

یکی دیگر از دلایل این خطا میتواند در نصب افزونه ناسازگار در سایت باشد. پس لازم است تا تمامی افزونه ها را برای بالا آمدن سایت غیرفعال کرده و یکی یکی آنها را فعال کنیم تا به افزونه معیوب برسیم.

اگر به پیشخوان دسترسی ندارید میتوانید یک بار نام پوشه plugins در وردپرس را تغییر نام داده و مجددا ان را به نام اصلی برگردانید تا تمامی افزونه ها در آن غیرفعال شوند.

پیشنهاد بعدی  افزودن کد دلخواه بعد از تگ more در وردپرس

اگر همچنان مشکل پابرجا بود می‌توانید با میزبان سایت خود در ارتباط باشید تا موضوع را تخصصی تر بررسی کنند.

شاد باشید..

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته
Loading...