افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess.

یکی از راه هایی که میتوان با استفاده از ان به افزایش سرعت لود سایت وردپرس رسید، این است که فایلهای موجود در سایت با انواع فرمتهای تصویری، صوتی، ویدئویی و… را برای مدتی در مرورگر کاربر در حالت کش ذخیره کنیم تا هنگام مراجعه بعدی در سایت به وسیله کش برای وی نماش داده شوند.

در این آموزش قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با قرار دادن آن در فایل htaccess. میتوانید فایلهای موجود در سایت را که با فرمتهای تصویری، متنی، برنامه و… می باشند را برای مدت دلخواهی کش کرد تا در مرورگر کاربر ذخیره شود و در صورت مراجعه بعدی فایل های مورد نظر که از قبل کش شده هستند از طریق مرورگر لود شوند.

افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess.

افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess.

برای شروع کار ابتدا وارد هاست خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل htaccess. سایت خود قرار دهید. دقیت داشته باشید که این فایل ممکن است در هاست برای شما مخفی باشد و نمایش داده نشود، لذا برای این منظور بر روی گزینه setting در فایل منیجر هاست کلیک کرده و گزینه show hidden files را فعال کرده و ذخیره کنید.

# Browser Caching
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access 1 year"
ExpiresByType image/gif "access 1 year"
ExpiresByType image/png "access 1 year"
ExpiresByType text/css "access 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access 1 year"
ExpiresDefault "access 2 days"
</IfModule>

همانطور که در این کدها مشاهده می‌کنید برای هر نوع فرمت فایلی زمانی تعیین شده است که میتوانید به دلخواه خود آنها را تعیین کنید تا برای مدت زمان تعیین شده در حافظه کش مرورگر کاربر ذخیره شوند و وقتی کاربر مجددا به سایت مراجعه کرد به جای لود فایلها از هاست سایت از طریق مرورگر بارگزاری شوند.

با استفاده از این روش تنها در بار اول فایلها از هاست لود میشوند و تا زمانی که کش مرورگر پاک نشده باشد از طریق مرورگر لود خواهند شد.

5/5 - (1 امتیاز)
2 نظرات
 1. محمد می گوید

  سلام من از افزونه wp rocket برای سرعت سایتم استفاده میکنم آیا این روش شما اضافه بر این افزونه تغییری در سرعت سایت ایجاد میکند یا نه و کلا نیاز هست با توجه به استفاده از wp rocket این کار انجام شود ، در صورت استفاده ، تداخل ایجاد نمیکند…
  باتشکر

  1. عباس صادقی می گوید

   سلام، خیر مشکلی نیست
   موفق باشید..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.