نحوه غیر فعال کردن لینک ها در نظرات

هنگامی که یک کاربر یک URL در متن نظر خود قرار می دهد، وردپرس به طور خودکار آن را قابل کلیک کردن قرار می دهد. اما اکثر موارد این لینک ها اسپم بوده و برای تبلیغات در نظرات قرار داده می شوند از این رو مدیران سایت ترجیح می دهند این نوع لینک ها در نظرات سایتشان غیر فعال باشند. در این آموزش قصد داریم چگونگی غیر فعال کردن لینک ها در نظرات را بررسی کنیم.

نحوه غیر فعال کردن لینک ها در نظرات

چرا وردپرس لینک ها را در نظرات فعال می کند؟

گاهی برخی از نظرات واقعی هستند و برای اطلاعات بیشتر و یا آموزش بهتر لینک هایی را شامل می شوند از این رو وردپرس به طور خودکار این لینک ها را فعال و قابل کلیک کردن قرار می دهد اما در اکثر موارد این نظرات اسپم هستند و حاوی آدرس ها و لینک هایی می باشند که صرفا جنبه تبلیغاتی دارند.

غیر فعال کردن خودکار لینک ها درنظرات

برای غیر فعال کردن لینک ها در نظرات کافیست قطعه کد زیر را در فایل functions.php قالب خود و یا در یک پلاگین سفارشی قرار دهید.


remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );

وردپرس  لینک ها را در پایگاه داده ذخیره نمی کند به جای آن این لینک ها را به لینک هایی قابل کلیک تبدیل می کند. این کد به سادگی باعث می شود که لینک ها  غیر فعال شوند. برای فعال کردن مجدد لینک ها کافیست  این قطعه کد را از فایل functions حذف کنید تا دوباره قابل کلیک کردن شوند.
همچنین در نظر داشته باشید که این کد تنها URL های ساده را غیر فعال می کند. اگر کاربری لینکی را با تگ HTML مناسب، اضافه کند غیر فعال نمی شود.

منبع: wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.