نحوه رفع خطای Password Reset Key در وردپرس

آیا تابحال با خطای ‘Could not save password reset key to database’ در وردپرس روبرو شده اید؟ معمولا زمانی خطا برای شما پیش می آید که در حال تلاش برای ورود به پنل سایت خود هستید. این خطا پنل سایت را از درسترسی شما خارج می کند. در این بخش ما به شما نحوه رفع خطای password reset key در وردپرس را می آموزیم، پس ادامه مطالب را دنبال نمایید.

آموزش نحوه رفع خطای Password Reset Key در وردپرس

آموزش رفع خطای Password Reset Key در وردپرس

اولین نشانه خطای Password Reset Key، عدم دسترسی به پنل وردپرس می باشد. همچنین امکان مجدد رفرش صفحه را حذف می کند. اگر برای ورود به پنل وردپرس با این مشکلات روبرو شدید، حتما شما تلاش می کنید تا پسورد وردپرس را بازیابی کنید که با خطای ‘Could not save password reset key to database’، روبرو می شوید.

اگر برای شما این پیغام خطا نشان داده نشد، دلیل عدم ورود به پنل وردپرس می تواند به خاطر مسائل دیگری باشد. که باید آموزش های لازمه در این زمینه را بررسی کنید.

اما اگر این پیام خطا برای شما نشان داده شده، مبنی بر این است که وردپرس قادر به ثبت اطلاعات جدید در پایگاه داده خود نمی باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که حساب میزبانی شما از تمامی فضای اختصاص داده شده به آن استفاده کرده است. اندازه پایگاه داده وردپرس همچنین شامل بخشی از فضای اختصاص داده شده برای حساب کاربری شما می باشد. از انجایی که شما قبلا از این فضا استفاده کرده اید، امکان افزودن اطلاعات بیشتر به این بخش وجود ندارد.

رفع خطای WordPress Could Not Save Password Reset Key

برای رفع این خطا، به کمک FTP و یا با File Manager به وب سایت خود متصل شوید. در ادامه به پوشه /wp-content/uploads/ بروید و تعدادی از فایل تصاویر با حجم بالا را حذف نمایید تا مقداری فضای خالی ایجاد شود. پیش از حذف این فایل ها از ذخیره شدن آنها در سیستم به عنوان بک آپ مطمئن شوید.

سپس به سایت مراجعه کنید و برای ورود مجدد به پنل وردپرس تلاش نمایید.

پس از ورود به سایت، شما می توانید فایل های وردپرس را بررسی کنید . فایل های غیر ضروری یا فایل هایی را که حجم بالایی دارند، شناسایی کنید. این فایل ها معمولا در پوشه /wp-content/ یا /wp-content/uploads/ ذخیره می شوند. اما از انجایی که بسیاری از کاربران وردپرسی تنظیمات افزونه کش را به درستی انجام نمی دهند. در نتیجه امکان حذف فایل های اضافی و حافظه کش شده وجود ندارد.

وجود این فایل های اضافی فضای اختصاص داده شده به حساب کاربری شما را اشغال می کند. پس باید در استفاده از افزونه های کش و همچنین پاکسازی حافظه کش دقت نمایید.

اما یکی دیگر از این عوامل ایجاد این خطا افزونه های پشتیبان گیری در وردپرس باشد. اگر شما بک آپ های سایت رابر روی سرور خود ذخیره کنید، در این صورت این بک اپ ها حجم زیادی از فضای هاست را اشغال می کنند که غیر ضروری می باشند.

بهتر است که همیشه بک آپ های سایت را بر روی سرویس های دیگری همانند Google Drive یا Dropbox و یا بر روی سیستم خودتان ذخیره نمایید.

توجه: اگر شما فضای خالی ندارید و نمی توانید آن را ایجاد کنید وقت آن رسیده که حساب خود را به یک VPS آپگرید کنید.

امیدوارم این آموزش برای رفع خطای Password Reset Key در وردپرس مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. با آرزوی موفقیت

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.