رفع خطای Internal Server در وردپرس

ارور Internal Server میتواند بخاطر هر مشکل کوچکی در افزونه ها و یا فایل htaccess. سایت شما به وجود آید. این خطا هیچ توضیح بیشتری به کاربر جهت رفع آن نمیدهد.

از این رو برای رفع آن باید همه موارد زیر را بررسی کنید. گاهی در گام اول به نتیجه میرسید و نیازی به بررسی موارد دیگر نیست و گاهی باید تا آخرین قدم پیش بروید.

رفع خطای Internal Server در وردپرس

رفع خطای Internal Server در وردپرس

اولین گام

اولین گام بررسی فایل htaccess. می باشد. برای اینکار با استفاده از ftp به سایت خود وصل شوید و در پوشه wp-admin در فولدر wp-content نام فایل htaccess را مثلا به taccess_old. تغییر دهید.

دقت داشته باشید که اگر این فایل در پوشه wp-content نباشد آن را در پوشه wp-includes جستجو کنید.

گام دوم

گام دوم بررسی حافظه است. اگر در هنگام اپلود عکس یا فایل دیگری با این خطا مواجه میشوید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا یک فایل متنی ساده با notepad با نامphp.ini بسازید، سپس عبارت ” memory=64MB ” را در فایل قرار دهید. فایل را ذخیره کرده و با ftp به سایت خود متصل شوید و این فایل را در پوشه wp-admin بارگذاری کنید.

گام سوم

در صورتی که هنوز خطا بر طرف نشده است به سراغ افزونه های خود بروید. باید پلاگین های خود را غیر فعال کنید تا بفهمید که مشکل از آنها است یا خیر؟

برای غیر فعال کردن آنها با استفاده از ftp وارد سایت خود شوید در پوشه wp-content و نام پوشه plugins را به عنوان مثال به sample_plugins تغییر دهید.

دقت داشته باشید که گاهی با تغییر نام این پوشه از صفحه مدیریت خارج میشوید دوباره به این پوشه باز گردید و نام پوشه را به plugins برگردانید.

با این کار تمامی پلاگین های ما غیر فعالمیشوند به وردپرس خود بازگردید و پلاگین ها را مجددا فعال کنید. در این بین پلاگینی که اخیرا نصب کرده اید که احتمالا مشکل از آن است را حذف کنید.

گام چهارم

اگر باز هم مشکلتان بر طرف نشد فایل های اصلی سایت خود یعنی wp-admin و wp-includes را آپلود و جایگزین کنید. دقت کنید که جدید ترین نسخه آنها را آپلود نمایید.

با این کار محتویات و اطلاعات سایت شما از بین نمی رود. با انجام این مرحله به احتمال قوی مشکلتان برطرف خواهد شد اما چنانچه بازهم مشکلتان برطرف نشد با پشتیبانی هاست خود تماس حاصل فرمایید تا شما را در رفع خطای سایتتان راهنمایی کنند.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.