رفع مشکل عدم آپلود عکس در وردپرس

مشکل آپلود نشدن تصاوير در وردپرس می‌تواند به خاطر تغییر سطح دسترسی ها به وجود آید. از آنجایی که وردپرس به علت مسائل امنیتی به هر  دسترسی اجازه امکان اپلود فایل را نمی‌دهد پس کافیست تا سطح دسترسی شما کمی محدود شود تا با خطای عدم اپلود فایل رو به رو شوید.

رفع مشکل عدم آپلود عکس در وردپرس
چرا تغییر سطح دسترسی رخ میدهد؟

علت این اتفاق میتواند عوامل گوناگونی از جمله نصب پلاگین جدید، تغییر قالب، هاستینگ ضعیف و مواردی دیگر باشد.

رفع مشکل عدم آپلود عکس در وردپرس

– برای رفع مشکل آپلود نشدن فایل ها و عکس ها توسط FTP وارد سایت خود شوید، سپس در پوشه wp-content به دنبال پوشه‌ای با نام upload باشید.

– بعد از پیدا کردن پوشه upload بر روی آن راست کلیک کرده و file permissions را انتخاب کنید.

– با انتخاب این گزینه پنجره ای باز میشود در این پنجره مقدار numberic value را به 744 تغییر دهید. سپس در پایین پنجره گزینه Apply to directories only را انتخاب نمایید اکنون کلید ok را کلیک کنید تا تغییرات دخیره شوند.

اگر در ادامه همچنان مشکل شما پای برجا بود عدد 744 را به 755 تغییر دهید.

اکنون باز هم همانند قبل بر روی پوشه upload کلیک راست کرده و file permissions را انتخاب کنید و مقدار numberic value را 644 قرار دهید و گزینه Recurse into subdirectories و همچنین گزینه  Apply to files only را انتخاب کرده و ok کنید.

اکنون به سایت خود بازگشته و فایل های خود را در سایت اپلود کنید.

کش شدن جاوا اسکریپت در وردپرس

بعضی از موارد ممکن است تا فایل‌های جاوا اسکریپت صفحه آپلود وردپرس کش شوند و این موجب بروز مشکل شود. در این موارد توصیه می‌شود تا از طریق فایل منیجر هاست خود به پوشه wp-content/uploads بروید و در آنجا اگر پوشه js_cache وجود داشت پاک کنید.

1/5 - (1 امتیاز)
1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    نکته ریزت.ن مشکلمو حل کرد. خیلی از سایت ها رفتم برای رفع این مشکل اما همه نسخه هاشون کپی هم بود و جواب نداد . هر کاری کردم با همان روش ها مشکل درست نشد.آخر یه لحضه دیدم گفتید :
    همچنان مشکل شما پای برجا بود عدد ۷۴۴ را به ۷۵۵ تغییر دهید. اینکارو کردم همه چی درست شد .ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.