فعال سازی نمایش تصاویر در فید وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می دانید در حالت عادی امکان نمایش تصاویر در فید سایت های وردپرسی وجود ندارد. بنابراین عملا اگر کاربری مطالب شما را از طریق فید دنبال کنند قادر نخواهد بود تا تصاویر مربوطه در نوشته را مشاهده کنید.

با استفاده از آدرس فید سایت در صورتی که آدرس آن در برنامه‌های موبایلی و برای هر نوع پلت فرمی وارد شده باشد کاربران قادر خواهند بود تا مطالب را از طریق آدرس RSS سایت که شامل نام دامنه به همراه عبارت feed در آن می باشد مطالب را مشاهده و دنبال کنند.

بنابراین در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کد ساده ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا تصاویر موجود در نوشته را نیز در فید سایت خود برای کاربران نمایش دهید.

فعال سازی نمایش تصاویر در فید وردپرس

فعال سازی نمایش تصاویر در فید وردپرس
فعال سازی نمایش تصاویر در فید وردپرس

برای شروع کار ابتدا وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار دهید.

add_filter('the_content_feed', 'rss_post_thumbnail');
function rss_post_thumbnail($content) {
global $post;
if( has_post_thumbnail($post->ID) )
$content = '<p>' . get_the_post_thumbnail($post->ID, 'thumbnail') . '</p>' . $content;
return $content;
}

با افزودن این کد در فایل فانکشن تصاویر شاخص مربوط به هر نوشته نیز در صورتی که وجود داشته باشد از طریق فید سایت لود شده و در هر اپلیکیشنی که با استفاده از فید سایت مطالب نمایش داده می شود لود خواهند شد.

نکته: مثل همیشه دقت کنید تا قبل از هرگونه تغییری در فایل فانکشن قالب خود یک نسخه پشتیبان از آن داشته باشید تا در صورت بروز خطا سریعا مشکل آن را برطرف کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.