مدیریت به‌روزرسانی ها در وردپرس همواره یکی از دغدغه‌های کاربران وردپرسی می‌باشد چرا که در هر به‌روزرسانی قالب، افزونه و هسته وردپرس ممکن است تا به دلیل کوچکترین اختلال کدنویسی سایت را دچار مشکل کرده و مجبور به دانگرید آن شوید.

همواره به روزرسانی و مدیریت آپدیت‌ها در وردپرس از جمله مساپلی بوده است که می‌بایست توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید چرا که امنیت و ساختار سایت با کوچکترین بی توجهی و سهل انگاری دچار مشکل خواهد شد.

در این مقاله از دکتر وردپس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا کلیه‌ی به‌روزرسانی‌ها در وردپرس را مدیریت و کنترل نمایید.

مدیریت به‌روزرسانی ها در وردپرس

مدیریت به‌روزرسانی ها در وردپرس

مدیریت به‌روزرسانی ها در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Easy Updates Manager در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 100.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا بخش به‌روزرسانی‌های سایت خود را کنترل کنید.

در به‌روزرسانی‌های اخیر وردپرس قابلیتی به آن اضافه شده است که به صورت خودکار در صورت به‌روزرسانی امنیتی نسخه وردپرس به صورت خودکار ارتقا می‌یابد اما به همان دلیل عدم سازگاری کدنویسی قالب و افزونه ممکن است تا در بخشی از سایت پس از به‌روزرسانی با مشکل مواجه شوید. اینجاست که با استفاده از این افزونه می‌توانید مدیریت آپدیت‌های وردپرس را در دست بگیرید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان updates options در بخش پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات اصلی افزونه که در تب Dashboard قرار گرفته است هدایت شوید.

مدیریت به‌روزرسانی ها در وردپرس

مدیریت به‌روزرسانی ها در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با استفاده از تب Dashboard قادر خواهید بود تا به روزرسانی های افزونه، قالب و هسته وردپرس را مدیریت و کنترل نمایید.

در این بخش قادر خواهید بود تا با Enable و Disable کردن هر یک از بخش‌های وردپرس پیغام مربوط به به‌روزرسانی آنها را فعال و یا غیرفعال کنید. در صورت فعال کردن و قرار دادن هر یک از آنها بر روی حالت Enable کلیه پیغام‌های به‌روزرسانی در بخش افزونه‌ها، پوسته و منوی به‌روزرسانی‌های وردپرس به صورت اعلان نمایش داده خواهند شد.

همانطور که مشاهده می‌کنید کلیه بخش‌های به روزرسانی به صورت دسته‌بندی شده قرار داده شده است تا هر یک از آنها را که مایل هستید را فعال و یا غیرفعال کنید.

تب General

با مراجعه به بخش General قادر خواهید تا به‌روزرسانی بخش‌های مختلف را کنترل کرده و تعیین کنید تا به‌روزرسانی‌های مورد نظر به صورت خودکار انجام شوند و یا خیر. در صورت فعال کردن هر یک از به‌روزرسانی های انتخابی وردپرس به صورت خودکار آن را به‌روز و آپدیت خواهد کرد.

به روز رسانی خودکار وردپرس

به روز رسانی خودکار وردپرس

یکی از قابلیت‌هایی که این بخش دارد این است که می‌توانید ایمیل خود را در آن وارد کنید تا در هر به روزرسانی اطلاعات را از طریق ایمیل دریافت کنید. برای این منظور مشابه تصویر زیر به بخش Notifications مراجعه کرده و ایمیل خود را در آن وارد کنید.

غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار وردپرس

غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار وردپرس

حال پس از اینکه هر به روزرسانی به صورت خودکار صورت گیرد یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

تب Plugins و Themes

تب افزونه‌ها در این بخش همانند منو افزونه‌های وردپرس می‌باشد اما با این تفاوت که در این بخش قادر خواهید بود تا با کلیک کردن بر روی دکمه allow updtaes و یا Diallow updates به صورت مجزا به روزرسانی خودکار افزونه‌ها را فعال و یا غیر فعال کنید.

افزونه غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

افزونه غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

با کلیک بر روی گزینه Diallow updates آپدیت خودکار افزونه انتخابی غیرفعال و با کلیک بر روی گزینه Allow updates آپدیت خودکار افزونه مورد نظر فعال خواهد شد.

تب Themes نیز به همین ترتیب بوده و در آن لیستی از قالب‌های شما نمایش داده خواهد شد که قادر خواهید بود به‌روزرسانی خودکار هر یک از آنها را فعال و یا غیرفعال نمایید.

افزونه غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

افزونه غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

تب Advanced

در این تیب قادر خواهید بود تا تنظیمات بیشتر افزونه را مدیریت نمایید که یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های آن قسمتی می‌باشد که در آن می‌توانید دسترسی به تنظیمات این افزونه را کنترل کرده و به کاربران خاصی اجازه دسترسی به افزونه را بدهید.

افزونه غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

افزونه غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

در صورت انتخاب هر یک از کاربران که با نقش کاربری مدیرکل هستند دسترسی به تنظیمات این افزونه برای آنها غیرفعال خواهد شد.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5