13 وظیفه ی مهم نگهداری وردپرس برای عملکرد بهتر-بخش آخر

دوستان همراه با بخش آخر 13 وظیفه ی مهم نگهداری و تعمیر وردپرس در خدمت شما هستیم. باهم به ادامه وظایف مهم نگهداری وردپرس می پردازیم.

13 وظیفه ی مهم نگهداری وردپرس برای عملکرد بهتر-بخش آخر

13 وظیفه ی مهم نگهداری وردپرس برای عملکرد بهتر-بخش آخر

تا به اینجای آموزش وظایف مهمی که وب مستران باید به آن توجه داشته باشند را بیان کردیم. حال در این بخش به بررسی سایر وظایف مهم نگهداری وردپرس که به صورت زیر است می پردازیم:

مورد نهم: یافتن و رفع کردن لینک های شکسته

با گسترش و رشد سایت، در صورت مراجعه به مطالب قبلی سایت متوجه خواهید شد که برخی از لینک هایی که به مقالات خارجی در مطالب خود داده اید، وجود ندارد. ممکن است که آدرس این سایت ها تغییر کرده باشد و به مکان جدیدی منتقل شده باشند و برخی دیگر ناپدید شده باشند.

موضوع لینک های شکسته فقط به لینک های خارجی مطالب محدود نمی شود. در برخی مواقع شما به صورت تصادفی لینک شکسته تصویر، لینک های فرمت شده و یا لینک ها را به صورت اشتباه وارد می کنید. این لینک های شکسته باعث می شود که بازده سایت کم شود و بر میزان بازدید کاربران سایت تاثیر می گذارد. حال شما باید در وب سایت خود به دنبال لینک های شکسته باشید که این مورد یکی از وظایف مهم نگهداری وردپرس می باشد.

مورد دهم: ایجاد یک محتوای کامل و بهینه شده

مورد بعدی که باید به صورت منظم انجام دهید، بررسی کامل محتواهای منتشر شده در سایت است. در این بخش داده های Google Search Console و Google Analytics موردبررسی قرار می گیرند. داده های گوگل آنالیز امکان تحلیل ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می‌کند. به این ترتیب، گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.

اما Google Search Console، تجزیه و تحلیل جستجو را نشان می دهد. این ابزار فوق‌العاده آماری همانند بازدیدهای سایت، کلیدواژهای جستجو شده، لینک‌ها و بک‌لینک‌ها، صفحات ایندکس شده در گوگل، خطاهای امنیتی و … را در اختیار مدیران سایت قرار می دهد.

بنابراین به کمک این اطلاعات محتوایی کاملا بهینه شده برای سایت خود فراهم کنید. همچنین شما می توانید محتوا را با افزودن اطلاعات جدید، تصاویر و لینک دادن به آن ها از صفحات دیگر در وب سایت خود، بهبود بخشید.

مورد یازدهم:بهینه سازی تصویر سایت وردپرس

لود تصاویر سایت زمان بسیاری را به خود اختصاص می دهند که سرعت بارگذاری صفحات را کاهش می دهد. تاثیر بعضی از این تصاویر را در حین بررسی عملکر سایت، متوجه خواهید شد. اگر سایتی با چندین نویسنده دارید، باید حتما توجه کنید که نویسندگان سایت از تصاویر بهینه سده برای مطالب و نوشته ها استفاده کنند.

 

مورد دوازدهم: بررسی امنیتی وردپرس

بعضی از مدیران سایت از مورد حمله قرار گرفتن وب سایت شان توسط هکرها مطلع نمی شوند، مگر اینکه سرعت و یا رتبه بندی (رنک) سایت کاهش پیدا کند. برخی از اقدامات امنیتی مهم همانند تغییر کلمات عبور، تهیه ی نسخه پشتیبان و.. را برای شما بیان کردیم که از آنها به عنوان اقدامات پیشگیرانه می توانید استفاده کنید.

همچنین شما باید دسترسی های سایت تان و لیست خطاها را بررسی کنید تا ا این طریق بتوانید فعالیت های غیر مجاز سایت خود را پیدا کنید.

مورد سیزدهم: وظایف عیب یابی،تعمیر و نگهداری در وردپرس

اکثر وظایف تعمیر و نگهداری وردپرس کاملا بی ضرر هستند و بر روی عملکرد طبیعی سایت تاثیری نخواهند داشت. با این حال برخی از این وظایف ممکن است سرعت سایت شما را کاهش دهند. مانند بررسی لینک های شکسته و یا اجرای افزونه های بهینه ساز تصاویر. یکی از راه های مقابله با این مشکل بردن سایت به حالت تعمیر و نگهداری است. و راه دیگر بررسی سایت در ساعاتی که میزان ترافیک آن کم است.

به هر حال شما باید نسبت به مشکلات سایت خود اگاه باشید و سریعا درصدد رفع آن برآیید. تا در این صورت بتوانید یک وب سایت وردپرسی با بهترین عملکرد داشته باشید.

دوستان عزیز از همراهی شما تا پایان مقاله وظایف مهم در نگهداری وردپرس سپاسگذارم.

موفق و پیروز باشد

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.