کپی سریع برگه در وردپرس با Duplicate Page

یکی از کاستی‌هایی که ممکن است در وردپرس احساس شود امکان کپی سریع برگه در وردپرس می‌باشد که در حالت عادی چنین امکاناتی فعال نمی‌باشد. با استفاده از این امکان قادر خواهید بود تا تنها با یک کلیک ساده یک نسخه کپی از محتوای برگه و مطالب سایت وردپرسی خود تهیه کنید و دیگر نیازی به کپی دستی و وارد کردن عنوان برگه و سایر اطلاعات آن نداشته باشید.

شاید فکر کنید که این امکان بیشتر در چه جایی کاربرد دارد، در پاسخ به این سوال می‌توان به سایت‌هایی اشاره کرد که دارای محتوایی یکسان با کمی تغییرات جزیی هستند. بدین ترتیب می‌توانید با استفاده از این افزونه به راحتی یک نسخه کپی از محتوای برگه خود داشته باشید و سپس تغییرات اندکی که در هر برگه لازم است اعمال کنید را با ویرایش آن انجام دهید و زمان خود را مدیریت کنید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای کاربردی را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا یک نسخه کپی از محتوای برگه خود با یک کلیک ساده تهیه کنید.

کپی سریع برگه در وردپرس

کپی سریع برگه در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Duplicate Page در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر به کپی برگه‌های سایت وردپرسی خود خواهید بود.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مطابق تصویر زیر منویی با عنوان Duplicate Page در بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

کپی سریع برگه در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با مراجعه به بخش تنظیمات قادر خواهید بود تا در بخش Duplicate Post Status تعیین کنید پس از کپی گرفتن از برگهُ محتوای آن با چه فرمتی ذخیره شود. که در اینجا چهار نوع انتخاب خواهید داشت که عبارتند از:

 • ذخیره برگه به عنوان پیش‌نویس
 • ذخیره برگه به عنوان منتشر شده
 • ذخیره برگه به عنوان خصوصی
 • ذخیره برگه به عنوان در دست بررسی

سپس از بخش Redirect to after click on Duplicate This Link تعیین کنید که پس از کپی گرفتن از برگه و کلیک بر روی لینک به چه آدرسی از پیشخوان هدایت شوید که در اینجا نیز دو انتخاب خواهید داشت که شما را قادر می‌سازد به صفحه برگه‌ها و یا صفحه ویرایش برگه ساخته شده هدایت شوید.

و در نهایت از بخش Duplicate Post Suffix عنوان دلخواه خود را برای تقسیم‌بندی کردن برگه مادر از برگه کپی شده وارد کنید تا در عنوان آن وارد شود. به عبارت دیگر با کپی کردن برگه این پیشوند در عنوان برگه نیز اضافه خواهد شد.

حال تنظیمات را ذخیره کرده و به صفحه برگه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه نمایید.

کپی گرفتن از برگه وردپرس

برای کپی گرفتن از برگه‌های وردپرس مشابه تصویر زیر به صفحه برگه‌ها مراجعه کرده و بر روی گزینه duplicate this کلیک کنید و چند لحظه منتظر بمانید.

کپی سریع برگه در وردپرس

پس از کلیک بر روی این گزینه برگه مورد نظر به همراه کلیه محتوا و سایر فیلدهای دیگر از جمله قالب سفارشی برای نمایش برگه و… ساخته خواهد شد که در تصویر نمونه آن را مشاهده می‌کنید.

کپی سریع برگه در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید برگه مورد نظر که در تنظیمات آن را در حالت پیش‌نویس تعیین کرده بودم یک نسخه از آن کپی شده است. که در عنوان آن نیز عبارت کپی اضافه شده است.

5/5 - (2 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
2 نظرات
 1. محمد مدرسی می گوید

  ممنون از شما ، این افزونه خیلی کار من را راه انداخت

  1. صابر اعظمی می گوید

   خواهش میکنم :)
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.