غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس با Disable WooCommerce Reviews

همانطور که می‌دانید افزونه فروشگاهی ووکامرس تا به امروز به عنوان بهترین افزونه فروشگاهی برای ساخت و ایجاد فروشگاه اینترنتی با استفاده از وردپرس انتخاب شده و کاربران بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند.

یکی از قابلیت‌هایی که افزونه ووکامرس در اختیار شما قرار می‌دهد این است که برای اینکه مشتریان بتوانند قبل از خرید و حتی بعد از آن بتوانند پاسخ سوالات خود را برای محصول مورد نظر دریافت کنند از تب نقد و بررسی محصول که در واقع همان بخش دیدگاه‌ها در وردپرس می‌باشد اقدام نمایند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای ساده و کاربردی را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به طور کلی امکان ارسال نظرات را در بخش فروشگاهی سایت خود که مربوط به صفحه محصولات می‌باشد را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس

غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس
غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Disable WooCommerce Reviews در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 5.000 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

این افزونه به گونه‌ای طراحی شده است که صرفا برای صفحه محصولاتی که با افزونه ووکامرس ایجاد شده‌اند هماهنگ شده و امکان ارسال نظر را در صفحه محصولات غیرفعال می‌کند.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی این افزونه هیچ نیازی به این ندارید تا تنظیمات خاصی را در آن انجام دهید کافی‌است افزونه مورد نظر را فعال کند تا کارکرد آن نیز فعال شده و دیگر امکان ارسال نظر و یا همان نقد و بررسی محصول در صفحه توضیحات محصول حذف شود.

غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس
غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تب مربوط به نقد و بررسی محصول در صفحه محصول حذف شده و مشتریان قادر به ارسال نظرات نمی‌باشند. در صورتی که امکان ارسال نظر در نوشته‌ها، برگه‌ها و پست تایپ سفارشی در وردپرس فعال است.

روشن است که با غیرفعال کردن مجدد این افزونه مشتریان و کاربران سایت قادر خواهند بود تا مجددا در فروشگاه اینترنتی شما امکان ارسال نظرات را داشته باشند.

کد غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس

در صورتی که تمایلی به استفاده از افزونه ندارید می‌توانید با استفاده از کدنویسی نیز امکان غیرفعال کردن نظرات در ووکامرس را غیرفعال کنید. برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار دهید.

add_filter( 'woocommerce_product_tabs', 'wcs_woo_remove_reviews_tab', 98 );
function wcs_woo_remove_reviews_tab($tabs) {
unset($tabs['reviews']);
return $tabs;
}25

پس از افزودن کد مورد نظر تب نقد و بررسی محصول از صفحه محصولات حذف شده و عملا مشتریان قادر به ارسال نظر در فروشگاه ووکامرسی شما نخواهند بود.

مثل همیشه دقت داشته باشید تا قبل از هرگونه تغییری در فایل فانکشن قالب خود یک نسخه از آن را کپی کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید سریعا مشکل را برطرف نمایید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
1 نظر
  1. مهدی می گوید

    سلام مال من غیر فعال شده و مشکل فعاسازیشو دارم تمام تنظیمات هم درسته میشه راهنمایی یا یه کد بدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.