غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار وردپرس

همانطور که می‌دانید یکی از قابلیت‎های وردپرس در مبحث به روزرسانی آن می‌باشد که هنگام ارائه نسخه جدید وردپرس ممکن است به صورت خودکار سایت شما به نسخه جدید به‌روز رسانی شود، و یا حتی در بخش افزونه‌ها و قالب‌های وردپرس نیز این اتفاق رخ دهد.

disable-auto-updates-in-wordpress
آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

اگر از دید امنیتی بخواهیم این موضوع را بررسی کنیم بسیار مناسب است، اما از سوی دیگر به دلیل مشکلاتی که ممکن است در صورت به‌روزرسانی خودکار پیش آید این امر چندان جالب به نظر نمی‌رسد. بیایید با یک مثال این مورد را بررسی کنیم.

چندی پیش که نسخه 4.0 وردپرس منتشر شد بسیاری از سایت‎ها پس از به‌روزرسانی  با اختلال مواجه شدند، این اختلال طوری رخ داد که بر روی ظاهر سایت صورت گرفت و پس از بررسی‎هایی که انجام گردید مشخص گردید سایت‎هایی که از افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوسر استفاده کرده بودند به دلیل ناسازگاری این افزونه با نسخه جدید وردپرس دچار مشکل شدند، لذا ناچارا این سایت‌ها مجبور شدند تا سایت خود را به نسخه قبلی دانگرید کنند.

برای اینکه بتوان آپدیت خودکار وردپرس را غیرفعال نمود می‌توان به دو روش، هم از طریق افزونه و هم از طریق کدنویسی آن را انجام داد، ابتدا ما با استفاده از کدنویسی این امکان را فراهم می‌کنیم و سپس به استفاده از افزونه می‌پردازیم.

کد غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

برای غیرفعال کردن آپدیت خودکار در وردپرس کافی است تا وارد هاست خود شده و کدهای زیر را در جای مناسبی از فایل wp-config.php کپی کرده و آن را ذخیره کنید.

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

با افزودن این کد از این پس هنگام به روز رسانی وردپرس دیگر به صورت خودکار سایت شما آپدیت نخواهد شد. برای غیرفعال کردن به روزرسانی خودکار قالب و افزونه نیز می توان به همین طریق با افزودن کدهای زیر اقدام نمود.

کد غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار افزونه

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

کد غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار قالب

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

افزونه غیرفعال کردن آپدیت خودکار وردپرس

در صورتی که به هر دلیلی از کد برای غیرفعال کردن استفاده نمی‌کنید می توانید از طریق افزونه‌ای که آن را در ادامه معرفی می‌کنیم فراهم کنید.

افزونه ای که قصد معرفی آن را داریم با نام Easy Updates Manager در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون توانسته است تا بیش از 90.000 نصب فعال و کسب رتبه 4.8 را از آن خود کند.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در بخش پیشخوان سایت با نام updates uptions افزوده خواهد شد که مطابق تصویر زیر روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

updates-options
غیرفعال کردن آپدیت خودکار افزونه و قالب وردپرس

همانطور که در صفحه افزونه مشاهده می‌کنید به راحتی می توانید تنظیمات مربوط به هر بخش از به روز رسانی وردپرس، افزونه‌ها، قالب‌ها و.. را فعال و یا غیرفعال کنید.

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی زبانه های موجود در صفحه به صورت دسته بندی شده به روزرسانی‌ها را مشاهده کنید و یا در زبانه advanced امکاناتی همچون دسترسی دادن به سایر کاربران، ریست کردن تنظیمات، مشاهده لاگ‌ها و.. را مشاهده نمایید.

منبع: wpbeginner

3/5 - (110 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.