حذف دسترسی به صفحه ویرایش قالب و افزونه در پیشخوان

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

امنیت وبسایت یکی از مواردی است که همواره باید به آن توجه خاص و ویژه ای داشته باشیم. همانطور که میدانید در حالت پیش فرض در وردپرس دسترسی به ویرایش کدهای قالب و افزونه در وردپرس از طریق پیشخوان قابل دسترس است.

حال اگر شخصی به هر تیتیبی بتواند وارد پیشخوان شود، چا از طریق به دست آوردن اطلاعات ورود و چه دسترسی به رایانه ای که از حساب خود خارج نشده اید؛ وی قادر خواهند بود تا هر نوع اعمال خراب کارانه ای را در سایت شما ایجاد کنید.

بنابراین در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا منوی مربوط به ویرایش قالب و افزونه را از آن حذف کنید.

حذف دسترسی به صفحه ویرایش قالب و افزونه در پیشخوان

حذف دسترسی به صفحه ویرایش قالب و افزونه در پیشخوان
حذف دسترسی به صفحه ویرایش قالب و افزونه در پیشخوان

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کد زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

define('DISALLOW_FILE_EDIT',true);

همانطور که در این کد مشاهده میکنید هر نوع ویرایش فایل در وردپرس در آن غیرفعال خواهد شد که شامل افزونه و قالب وردپرس خواهد بود.

بنابراین با این کار منی مربوط به ویرایش قالب و افزونه ار پیشخوان حذف شده و هیچ نوع نقش کاربری قادر به دسترسی داشتن به ان نخواهد بود. از این پس کافی است تا از طریق هاست خود و یا یک اکانت FTP کارهای مربوط به ویرایش قالب و افزونه وردپرس را انجام دهید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
2 نظرات
 1. علی قنبری می گوید

  سلام راهی نیست برای فقط یه مدیر کل فعال باشه برای بقیه مدیر کل ها فعال نباشه این کد ؟

  1. عباس صادقی می گوید

   درود!
   امکان پذیر هستش باید از طریق فانکشن آی‎دی کاربر مورد نظر رو تعریف کنید!
   به زودی آموزش این کار درج میشه، موفق باشید..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.