غیرفعال کردن بازیابی رمز وردپرس

یکی از مواردی که می‌تواند منجر به افزایش امنیت در وردپرس شود این است که امکان بازیابی رمز عبور در وردپرس را غیرفعال کنید. درواقع درصد بسیاری از هک‌های وردپرس مربوط به این مورد می‌باشد که به دلیل دسترسی داشتن به ایمیل کاربر و یا سایر عوامل دیگر قادر خواهند بود تا رمز وردپرس را به دست آورده و وارد پیشخوان شوند.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم قطعه کدی را به شما معرفی کنم که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا امکان بازیابی رمز عبور در وردپرس را فعال کنید تا از طریق آن امکان تغییر رمز وجود نداشته باشد.

غیرفعال کردن بازیابی رمز وردپرس

remove lost password doctorwp

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن قالب خود قرار دهید، با ساتفاده از این قطعه کد امکان نمایش و بازیابی رمز برای اکانت وردپرس غیرفعال خواهد شد.

function disable_password_reset() {
return false;
}
add_filter ( 'allow_password_reset', 'disable_password_reset' );

قبل از هرگونه تغییر در فایل فانکشن قالب خود دقت داشته باشید که یک نسخه کپی از آن داشته باشید تا در صورت بروز مشکل سریعا آن را رفع کنید. حال از این پس کسی قادر به بازیابی رمز از طریق فراموشی کلمه عبور در وردپرس نخواهد بود و ایمیلی نیز برای این کار ارسال نخواهد شد.

نگران نباشید، در صورتی که رمز خود را فراموش کردید می‌توانید با استفاده از آموزش تغییر رمز وردپرس از دیتابیس آن را تغییر دهید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.