غیرفعال سازی ورود با ایمیل وردپرس با No Login by Email Address

برای ورود به پنل مدیریت وردپرس شما می توانید نام کاربری یا ایمیل خودتان را وارد کنید. در حقیقت با وارد کردن هر کدام و پسوورد می توانید وارد پنل مدیریت خود شوید.

امروز قصد داریم تا به شما نشان دهیم که چگونه می توانید ورود را به وارد کردن یوزرنیم محدود کنید و ورود با ایمیل را از دسترس خارج سازید.

ممکن است فکر کنید این کار چه مزیتی را برای شما خواهد داشت! این امر در مواردی برای سایت های خاص مناسب می باشد. چرا که به نوعی شما یک راه ورود را برای هکر ها محدود کردید.

هکر ها می توانند با هک ایمیل شما و از طریق فراموشی رمز عبور سایتتان پسووردتان را نیز بدست آورند و وارد سایتتان شوند. البته این کار ساده ای نیست اما باز هم توانسته اید یک راه را برای ورود هکرها به سایتتان حذف کنید.

در این نوشته از دکتر وردپرس افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که می توانید به کمک آن ورود را تنها به یوزرنیم محدود سازید، در ادامه با ما همراه باشید.

غیرفعال سازی ورود با ایمیل وردپرس با No Login by Email Address

ابتدا باید افزونه ی No Login by Email Address را که لینک دانلود آن را در مخزن وردپرس در آخر همین نوشته برای شما قرار داده ایم را دانلود کنید.

پس از نصب افزونه نیاز به تنظیمات خاصی نخواهید داشت. این افزونه بعد از فعال سازی کاملا برای صفحه ی ورود وردپرس شما فعال خواهد شد.

ابتدا اگر قبل از فعال سازی افزونه از پیشخوان وردپرس خودتان خارج شوید، دقیقا صفحه ی ورودتان را مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

همان طور که مشاهده می کنید هم می توانید با ایمیل و هم با یوزرنیم وارد سایتتان شوید.

اما حال افزونه را فعال و دوباره از پیشخوان خارج شوید، صفحه ی ورود وردپرستان را به شکل زیر مشاهده می کنید:

همان طورکه می بینید فیلد اول تنها به ورود با یوزرنیم محدود شده است.

موفق باشید….

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود فایل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.