ساخت پیوند یکتای سفارشی وردپرس با Custom Post Type Permalinks

یکی از راه‌هایی که با استفاده از ان میتوان سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کرد و یا به اصطلاح سئوی سایت را افزایش داد، استفاده از پیوند یکتایی می‌باشد که برای موتورهای جستجو مناسب و قابل قبول باشند. برای انتخاب پیوند یکتای مناسب میتوانید به مقاله انتخاب بهترین پیوند یکتای مناسب در وردپرس مراجعه کنید. اما در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن می‌توانید پیوند یکتایی چند مرحله‌ای داشته باشید.

ساخت پیوند یکتای سفارشی وردپرس

custom-post-type-permalinks
ساخت پیوند یکتای سفارشی وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Custom Post Type Permalinks در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۷۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۹ را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر در صفحه تنظیمات پیوند یکتای سایت وردپرسی شما بخش دیگری اضافه خواهد شد که با مراجعه به ان می‎توانید یک ساختار مرحله دومی به پیوند یکتای خود اضافه کنید.

cpt-permalinks
ساخت پیوند یکتای سفارشی وردپرس

حال ابتدا در تنظیمات خود وردپرس پیوند یکتای مدنظر خود را مانند نمونه بر روی movie تنظیم کنید (این نام مناسب سایتهای فیلم می‌باشد)، سپس مانند تصویر زیر می‎توانید در فیلد وارد شده عبارت %post_id% را درج کنید و تغییرات مورد نظر را ذخیره کنید.

addingtags
ساخت پیوند یکتای سفارشی وردپرس

حال خواهید دید که پیوند یکتای مطالب شما به شکل زیر خواهند بود.

https://doctorwp.com/movie/123

اما اگر قصد دارید تا به جای آی‌دی نوشته نام نوشته و یا تاریخ آن نمایش داده شود کافی است تا به جای درج کد آی دی نوشته به ترتیب از کد %postname% برای نام نوشته و برای تاریخ نوشته از %postdate% برای تاریخ نوشته استفاده کنید.

با استفاده از این افزونه نیز می‌توانید پیوند یکتای خود را بر اساس actor، ganer و.. نیز تعیین کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.