ساخت منوی سفارشی در وردپرس

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا نحوه ساخت و ایجاد یک منوی سفارشی در وردپرس را آموزش دهم که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا یک منوی جدید در مکان جدیدی از وردپرس خود ایجاد کرده و فهرست های خود را تعریف و در ان نمایش دهید.

ساخت منوی سفارشی در وردپرس

creating-custom-menu doctorwp
ساخت منوی سفارشی در وردپرس

همانطورکه می‌دانید منوهای ناوبری یکی از ویژگی های مهم یک قالب وردپرس است. اگرمی خواهید یک منوی سفارشی اضافه کنید اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که منوی ناوبری جدید با استفاده از قطعه کد زیر در فایل functions.php قالب خود اضافه کنید:

function wpb_custom_new_menu() {
register_nav_menu(‘my-custom-menu’,__( ‘My Custom Menu’ ));
}
add_action( ‘init’, ‘wpb_custom_new_menu’ );

حال پس از افزودن کد فوق به مسیر نمایش> فهرست‌ها مراجعه کنید، خواهید دید که این فهرست جدید با نام My Custom Menu در قالب شما ایجاد شده است. در واقع My Custom Menu جایگاه جدیدی است که در سایت شما ایجاد شده و شما میتوانید با استفاده از آن فهرست های سایت خود را به نمایش بگذارید. که با افزودن کد زیر می‌توانید یک منوی جدید ایجاد کنید.

function wpb_custom_new_menu() {
register_nav_menus(
array(
‘my-custom-menu’ => __( ‘My Custom Menu’ ),
‘extra-menu’ => __( ‘Extra Menu’ )
)
);
add_action( ‘init’, ‘wpb_custom_new_menu’ );

در نهایت برای نمایش منوهایی که از طریق فهرست‌های خود در ان اضافه کرده‌اید می‌توانید به وسیله کد زیر ان را در سایت نمایش دهید. برای این منظور می توانید کدهای خود را در فایل header.php قالب خود قرار دهید.

wp_nav_menu( array(
‘theme_location’ => ‘my-custom-menu’,
‘container_class’ => ‘custom-menu-class’ ) );
1/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.