ایجاد نوار پیشرفت مطالعه یک صفحه در وردپرس با اسکرول صفحه

استفاده از نوار های پیشرفت کارایی های بسیار گسترده ای را در سایت های مختلف دارند و از آنها می توانید در موارد متعدد استفاده نمایید؛ به طور مثال از این نوار پیشرفت می توانید در میزان نمایش پیشرفت کار پروژه ها و … استفاده نمود! در برخی از سایت ها دیده می شود که با اسکرول صفحه نیز نوار پیشرفت ظاهر می شود که می توان از طریق آن میزبان مطالعه از یک صفحه توسط کاربر و یا میزبان اسکرول صفحه در هنگام بازدید از آن را مشاهده کرد. ایجاد چنین نوار ابزارهایی علاوه بر اینکه می تواند کاربر را از میزبان باقی مانده آن مطلب آگاه سازد، می تواند در زیبایی و منحصر به فرد جلوه دادن سایت شما نیز کمک کند. در این مطلب قصد داریم نحوه نمایش یک Progress bar یا همان نوار پیشرفت ساده و زیبا را در سایت وردپرسی ارائه کنیم. در ادامه با ما و آموزش ایجاد نوار پیشرفت مطالعه یک صفحه در وردپرس با افزونه وردپرس همراه باشید.

ایجاد نوار پیشرفت مطالعه یک صفحه در وردپرس با اسکرول صفحه

ایجاد نوار پیشرفت مطالعه یک صفحه در وردپرس با افزونه Worth The Read

افزونه Worth The Read یک افزونه حرفه ای و کاربردی می باشد به شما کاربران وردپرس قابلیت ایجاد نوار ابزار پیشرفت مطالعه و بازدید از یک صفحه منحصر به فرد را به شما می دهد و علاوه بر کارایی مناسب آن، زیبایی و منحصر به فرد بودن سایت شما را چندین برابر می نماید. برای استفاده از این افزونه ابتدا از طریق بخش افزودن افزونه در پیشخوان وردپرس و یا مخزن وردپرس اقدام به نصب افزونه نمایید. پس از نصب افزونه در پیشخوان وردپرس، تنظیمات آن ظاهر می شود که می توانید از طریق بخش Worth The Read در منوی پیشخوان وارد شده و تنظیمات را مطابق تصاویر زیر اعمال نمایید:

ایجاد نوار پیشرفت مطالعه یک صفحه در وردپرس با اسکرول صفحه

Display On : در این بخش می توانید تعیین کنید که نوار پیشرفت در چه صفحاتی نمایش داده شوند که در تصویر بالا مطالب سایت را انتخاب نموده ایم.
Custom Post Types : اگر در سایت وردپرسی خود از پست تایپ اختصاصی استفاده می کنید می توانید در مطالب آن نیز نوار پیشرفت استفاده کنید؛ همچنین محصولات ووکامرس نیز نوعی پست تایپ به حساب می آیند که می توانید نوار پیشرفت آن را فعال نمایید.
Include Comments : در بخش نظرات سایت خود نیز می توانید آن را فعال کنید که با انتخاب این گزینه فعال می شود.
Placement : مکانی را که می خواهید نوار پیشرفت در آن ظاهر شود را انتخاب کنید.
آموزش تنظیمات افزونه Worth The Read
offset : یک متد کوئری می باشد که بهترین حالت آن قرار گرفتن بر روی 0 می باشد.
Fixed Opacity : از طریق این بخش می توانید تعیین کنید که نوار پیشرفت در بخش انتخابی به صورت ثابت و شناور باشد .
Touch Devices : از طریق این گزینه می توانید نوار پیشرفت را برای دستگاه های جانبی نظیر موبایل و تبلت فعال نمایید.
نتیجه گیری : استفاده از نوار پیشرفت برای مطالعه مطالب سایت توسط کاربر یک مزیت به حساب می آید که در این مطلب اقدام به آموزش استفاده از آن با استفاده از افزونه Worth The Read نمودیم.
امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.