آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

اگر شما از طرفداران قالب های تجاری و آماده هستید ، حتما با عباراتی نظیر بسته نصبی ، نصب آسان و یا موارد از این قبیل آشنایی دارید یا حداقل نام آنها به گوشتان خورده است ! بسته های نصب آسان شامل قالب ها و تمامی افزونه های مورد نیاز یک قالب به همراه تنظیمات انجام شده می باشد و کافی است کاربر آن را در سایت خود نصب و فعال سازی نمایید تا در کمترین زمان ممکن ، بهترین شکل و همان ظاهر پیش نمایش ( Demo ) برای شما نمایش داده شود و در اینصورت فقط نیاز به نصب وردپرس خواهید داشت و پس از وارد کردن اطلاعات دیتابیس می توانید پیش نمایش قالب را در سایت خود پیاده سازی شده مشاهده کنید ! اما بسیاری از کاربران درخواست آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس را داشته اند تا بتوانند از قالب های درون ریزی شده خود بسته نصبی تهیه کنند و در سایت های دیگر استفاده کنند . در این مطلب قصد آموزش نحوه ساخت بسته نصبی وردپرس را داریم تا نیاز این دسته از کاربران نیز برطرف شود . در ادامه با ما و آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس همراه باشید .

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

در ابتدای کار شما نیاز به افزونه Duplicator برای وردپرس دارید که توسط آن می توانید بسته نصبی را تهیه کنید . برای نصب این افزونه دو راه حل پیش روی شماست :

۱ ) برای نصب می توانید به مخزن وردپرس مراجعه کنید و افزونه Duplicator را دانلود کنید و از طریق بخش پیشخوان > افزونه ها > افزودن > بارگذاری افزونه را نصب و فعال سازی کنید .

۲ ) می توانید مستقیم به بخش پیشخوان > افزونه ها > افزودن مراجعه کنید و نام افزونه Duplicator را جستجو کنید و آن را نصب و فعال سازی نمایید .

پس از نصب و فعال سازی این افزونه در بخش منوهای پیشخوان بخشی به نام Duplicator قابل مشاهده است ؛ وارد این بخش شوید تا ادامه کار را انجام دهید . پس از ورود به این بخش ، بخشی به نام ایجاد بسته نصبی جدید وجود دارد که باید وارد آن شوید :

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

پس از ورود به این بخش ، محیطی مانند تصویر زیر را مشاهده می کنید که باید اطلاعات بسته نصبی ( نام بسته ) را وارد کنید :

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

نام بسته : نامی برای ایجاد بسته نصبی خود انتخاب نمایید تا وارد بخش بعدی شوید !

پس از وارد کردن نام بسته بر روی گزینه ی ادامه کلیک کنید تا فایل های افزونه ها و قالب شما اسکن شوند :

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

پس از اسکن در صورت عدم وجود مشکل روبروی تمامی گزینه ها با کلمه ی Good مواجه می شوید که در اینصورت باید بر روی ایجاد بسته کلیک کنید تا بسته نصبی شما ایجاد شود :

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

بسته نصبی شما مدت کوتاهی طول می کشد تا ایجاد شود :

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

پس از آن وارد بخشی مانند تصویر زیر می شوید که می توانید فایل خود را که به همراه یک نصب کننده به نام installer.php می باشد را دانلود کنید :

آموزش ایجاد بسته نصبی قالب در وردپرس

بسته نصبی شما ایجاد شد و اکنون می توانید آن را بر روی هاست یا دامین دیگری نصب کنید و مجددا نیازی به انجام تنظیمات آن نمی باشد .

امتیاز شما برای این مقاله
1 نظر
  1. پرورش قارچ می گوید

    سلام
    ایا این بسته نصبی شامل فقط قالب می شود چون من فقط میخام فایل نصبی قالب را داشته باشم و نه دیتا بیس را چون حجمش خیلی زیاده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.