تعیین اندازه تصاویر آپلود شده در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که مطلع هستید وردپرس به صورت خودکار از هر تصویری که در آن آپلود می کنید بسته به نوع کدنویسی قالب شما تصویر مورد نظر را در اندازه های مختلفی برش داده و در هاست شما آپلود می کند و سپس از هر اندازه ای که در هر بخش سایت استفاده شده است همان تصویر مورد نظر را با اندازه مشخص شده لود می کند.

در نگاه اول شاید پیش خود بگویید که این کار باعث افزایش فضای هاست شده و تصاویر بیشتری در ان آپلود میشود، اما باید بدانید که این کار از نظر سرعت لود سایت بسیار کاربردی میباشد، چرا که برای هر بخش از قالب اندازه تعیین شده را نمایش می دهد که دارای حجم کمتری نسبت به تصویر اصلی می باشد.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از ان میتوانید اندازه دلخواه خود را برای تصاویر برش داده شده تعیین کنید.

تعیین اندازه تصاویر آپلود شده در وردپرس

تعیین اندازه تصاویر آپلود شده در وردپرس
تعیین اندازه تصاویر آپلود شده در وردپرس

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار دهید.

function custom_image_sizes() {
add_image_size( 'one-size', 333, 333, true );
add_image_size( 'another-size', 666, 666, true );
}
add_action( 'init', 'custom_image_sizes' );
function show_image_sizes($sizes) {
$sizes['one-size'] = __( 'Custom Size 1’, 'isitwp' );
$sizes['another-size'] = __( 'Custom Size 2’, 'isitwp' );
return $sizes;
}
add_filter('image_size_names_choose', 'show_image_sizes');

سپس همانگونه که در خط های دوم و سوم مشاهده می کنید سایز دلخواه خود را برای هر تصویر وارد کنید. دقت کنید که عدد اول برای پهنا و عدد دوم برای ارتفاع تصاویر می باشد. سپس به بخش تنظیمات در وردپرس مراجعه کرده و در بخش رسانه‌ها سایز های وارد شده را در ان نیز وارد کنید.

با این کار حال از این پس هر تصویری که در سایت خود آپلود کنید تصاویر برش داده شده در اندازه هایی که تعیین کرده اید برش خورده و آپلود خواهند شد.

شاد باشید…

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.