ارسال فایل در دیدگاه‌های وردپرس با DCO Comment Attachment

 

سلام دوستان با یک آموزش دیگه از دکتر وردپرس درخدمتتون هستیم، ارسال فایل در دیدگاه‌های وردپرس قابلیتی است که می‌تواند برای شما مناسب باشد تا در آن بتوانید امکان ارسال انواع فایل با فرمت‌های خاص در وردپرس را فراهم کنید. به عنوان نمونه فرض کنید وبسایت خدماتی شما به گونه‌ای است که بخش نظرات را برای پشتیبانی کاربران در نظر گرفته‌اید بنابراین با استفاده از قابلیت ارسال فایل در نظرات مشتریان قادر خواهند بود تا از امکان ارسال تصویر و اسکرین‌شات برای حل مشکلات خود استفاده کنند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا اقدام به افزودن قابلیت ارسال انواع فایل با فرمت‌های مختلف و حجم دلخواه در بخش دیدگاه‌های وردپرس نمایید.

ارسال فایل در دیدگاه‌های وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان DCO Comment Attachment در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 100 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا اقدام به افزودن قابلیت ارسال فایل و ضمیمه کردن آن در بخش نظرات وردپرس کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر به مسیر تنظیمات> DCO Comment Attachment در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید.

بعد از کلیک بر روی گزینه DCO Comment Attachment وارد چنین صفحه ای خواهید شد :

Attachment image size : سایز تصاویری که کاربران تا حد مجاز میتونند در کامنت ارسال کنند.

Maximum upload file size : تعیین حجم فایل های ارسالی توسط کاربران

Is attachment required : آیا کاربر باید حتما فایلی رو قرار بده در نظرات که بتونه نظرش رو ارسال کنه.

Embed attachment : در صورت بررسی ، پیوست به عنوان پیوند تصویر ، فیلم ، صدا یا فایل نمایش داده می شود. در غیر این صورت ، تمام پیوست ها به عنوان پیوند پرونده ها نمایش داده می شوند.

Attach to commented post : در صورت بررسی ، پیوست به پست اظهار شده پیوست می شود و با گزینه “آپلود شده در این پست” می توان فیلتر کرد.

 Allowed File Types : در این بخش قادر خواهید بود تا انواع فرمت‌های فایل و تصویر برای آپلود در رسانه وردپرس را تعیین کنید تا کاربران صرفا مجاز به ارسال فرمت مورد نظر در بهش دیدگاه‌های وردپرس باشند. که در حال حاضر این افزونه امکان ارسال فرمت‌های تصویری و فایلی همچون jpg, png, gif, ppt, mp4 و … را خواهد داد.

Delete attachment when comment is deleted : هنگام حذف نظر ، پیوست را حذف کنید؟ در صورت عدم بررسی ، پیوست پس از حذف نظر در کتابخانه رسانه در دسترس خواهد بود.

 

در نهایت پس از ذخیره تنظیمات مشابه تصویر فوق خواهید دید که امکان آپلود فایل در فرم دیدگاه‌های وردپرس به سایت اضافه شده است و کاربران قادر به ارسال انواع فایل با حجم تعیین شده در افزونه خواهند بود.

با مراجعه به بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان وردپرس نیز قادر خواهید بود تا فایل ضمیمه شده را مشاهده و مدیریت نمایید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
1 نظر
  1. فرید می گوید

    با سلام
    ببخشین درحال حاضر وقتی کاربر کامنت میزاره تو سایتمون ابتدا باید تاییدش کنیم تا بعد به نمایش در بیاد وقتی این افزونه رو نصب کردم این قابلیت از دست رفت و بدون تایید نمایش داده میشه من میخوام که وقتی کاربر فایل یا کامنت فرستاد اول خودم تاییدش کنم ایا راهی برای این امر وجود داره ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.