نمایش پیغام حالت تعمیر در وردپرس

مطمئنا برای شما هم پیش امده است تا بخواهید اقدام به بروزرسانی قالب و یا رفع مشکلی در سایت خود بپردازید که به دلایل مختلفی همچون استفاده نادرست از افزونه‌ها و یا تغییر استایل شکل و ظاهر قالب سایت شما به هم ریخته است و در صدد رفع مشکل هستید.

اما چیزی که در چنین مواقعی مهم است این است که اگر در چنین حالتی بازدیدکننده‌ای وارد سایت شما شده و اوضاع و آشوب پیش آمده را مشاهده کند، پیش خود چه فکرها که نخواهد کرد :D ، لذا در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا قطعه کدی را به شما معرفی کنم تا با استفاده از آن یک پیغام در تمامی صفحات خود برای کاربر به نمایش بگذارید.

نمایش پیغام حالت تعمیر در وردپرس

soon-maintenance

 

برای شروع کار ابتدا فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از  آن قرار داده و آن را ذخیره کنید.

function maintenace_mode() {
if ( !current_user_can( 'edit_themes' ) || !is_user_logged_in() ) {wp_die('دکــتر وردپــرس در دست به‌روزرسانی و تعمیر است، لطفا لحظاتی بعد مراجعه کنید...');}
}
add_action('get_header', 'maintenace_mode');

همان طور که در این قطعه کد می‌بینید؛ در فایل فانکشن این دستور را داده‌ایم تا ابتدا سایت را به حالت تعمیر برده و سپس برای نقش کاربری که در آن قادر خواهد بود تا قالب را ویرایش کند (در اینجا منظور همان مدیر کل است که به ویرایش قالب از طریق پیشخوان دسترسی دارد)، شرط گذاشته‌ایم تا در صورتی که در سایت لاگین کرده باشد، قادر به مشاهده سایت باشد.

اما کاربرانی که چنین نقش کاربری را ندارند و همچنین در سایت وارد نشده‌اند پیغام مورد نظر برای آنها نمایش داده شود.

maintenace_mode
نمایش پیغام حالت تعمیر در وردپرس

در نهایت چیزی که در سایت مشاهده خواهید کرد مشابه تصویر فوق خواهد بود.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.