آموزش حذف کش سایت وردپرسی

از افزونه هی وردپرسی که برای کش سایت از انها استفاده میشود میتوان به دو افزونه پرطرفدار wp super cache و wp total cache اشاره کرد که هر یک دارای قابلیت هایی هستند که بسته به نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید.

حافظه کش حافظه ای است که در ان داده ها با سرعت بیشتر پردازش میشوند و پردازنده نسبت به رم میتواند سریعتر به داده ها دسترسی پیدا کرده و آنها را بررسی کرده و باعث بهبود سرعت در اجرای دستورات هر زبان برنامه نویسی که در اینجا منظور ما php می باشد شود.

اما گاها پیش می آید که به دلیل حافظه کش سایت نمیتوانید نتیجه تنظیماتی را که در افزونه یا تغییراتی که در قالب خود اعمال میکنید را مشاهده کنید، که در این حالت سریع ترین روش ممکن این است که با رفرش کردن صفحه بتوانید مشکل را حل کنید که این راه همیشه پاسخگو نیست.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به نحوه پاک کردن کش سایت در افزونه های ذکر شده بپردازم تا زمانی که کش سایت باعث ایجاد چنین مشکلی میشود بتوانید سریعا آن را رفع کرده و تغییرات خود را اعمال کنید.

آموزش حذف کش سایت وردپرسی

آموزش حذف کش سایت وردپرسی

حذف کش سایت در افزونه wp super cache

برای حذف حافظه کش در افزونه wp super cache مشابه تصویر به منوی wp super cache مراجعه کرده و سپس با اسکرول کردن به سمت پایین، یعنی در بخش cache tester بر روی دکمه Delete Cache کلیک کنید.

wsc-deletecache

حذف کش سایت در افزونه Total cache

اما برای حذف کش سایت در افزونه W3 Total Cache ابتدا مشابه تصویر زیر به منوی dashboard مراجعه کرده و سپس بر روی دکمه empty all chaches کلیک کنید.

w3t-emptycache

در نهایت کش سایت حذف شده و میتوانید تغییرات خود را مشاهده کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.