آموزش تغییر استایل صفحه wp-login.php در وردپرس

امروزه در وب سایت های اینترنتی شاهد هستیم که اکثرا دارای بخش ثبت نام هستند که هر یک به دلیلی از کاربران میخواهند که در وب سایت آن ها عضو شوند!! اما توجه کنید که اگر شما نیز در وبسایت خود قابلیت ثبت نام برای کاربران را فراهم کرده اید نیاز دارید که یک صفحه ورودی بسیار زیبا و حرفه ای برای آنها ایجاد نمائید پس در این آموزش وردپرس با ما باشید. در این مقاله روشی ساده برای تغییر استایل صفحه لاگین وردپرس به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

تغییر استایل صفحه wp-login.php در وردپرس

آموزش تغییر استایل صفحه wp-login.php در وردپرس

برای شروع کار باید ابتدا کد زیر را به فایل functions.php قالب وردپرس وب سایت خود اضافه نمائید. این کد برای معرفی استایل جدید و دلخواه شما برای صفحه ورودی است برای کاربرانی که از آن استفاده میکنند.

function add_login_stylesheet() {
  echo '<link rel="stylesheet" type="text/css" href="' . get_bloginfo('stylesheet_directory') . '/login.css" />';
}
add_action('login_head', 'add_login_stylesheet');

حال در ادامه تنها چیزی که مورد نیاز شماست ساخت یک فایل با نام login.css است البته در فولدر قالب باید آن را قرار دهید. سپس میتوانید کد های مورد نظر خود را در آن قرار دهید برای مثال برای تغییر لوگو قرار داده شده در صفحه ورودی میتوانید از کد زیر استفاده کنید:

.login h1 a{background:url(path/to/image.png);}

اما در مورد لوگو باید توجه کنید که این لوگو صفحه ورودی به سایت اصلی وردپرس لینک شده است و میتوانید با استفاده از کد زیر لینک دلخواه خود را به آن بدهید.

function my_custom_login_url() {
 return site_url();
}
add_filter( 'login_headerurl', 'my_custom_login_url');

توجه کنید که شما میتوانید در صفحه ورودی لینک ورود را نیز تغییر دهید و از حالت wp-login به حالتی دیگر تغییر دهید که برای این منظور باید از کد زیر در ابتدای فایل htaccess استفاده کنید البته ممکن است این فایل در هاست شما مخفی باشد که میتوانید با رفتن به بخش تنظیمات روت هاست آن را نمایان کنید.

RewriteRule ^login$ http://YOUR_SITE.com/wp-login.php [NC,L]

کد فوق wp-login را به login تغییر میدهد.

دلتون شاد…

5/5 - (2 امتیاز)
2 نظرات
 1. تست می گوید

  سلام خیلی خوب بود ممنون

 2. علی می گوید

  سلام
  این کد برای تغییر صفحه ورود هست لطفا کد تغییر صفحه بازیابی رمز عبور و ثبت نام هم قرار بدید!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.