آموزش تغییر رنگ لینک های بازدید شده

در این آموزش قصد داریم تا نحوه تغییر رنگ لینک متن هایی که بر روی آن ها توسط کاربر کلیک شده است را آموزش دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

change-clicked-links
آموزش تغییر رنگ لینک های بازدید شده

با استفاده از این روش می توانید تا رنگ لینک های بازدید شده توسط کاربر را از دیگر رنگ لینک ها متمایز کنید. بدین وسیله کاربر شما میفهمد که از چه لینک هایی در صفحه بازدید کرده است.

اگر بخواهیم به نمونه ای از این لینک ها اشاره ای داشته باشیم می توان به صفحه جستوجوی گوگل اشاره کرد که در ان زمانی که شما یک متن را جستوجو میکنید و وارد یکی از سایت های نتیجه جستوجو شوید رنگ لینک این سایت با بقیه سایت ها فرق میکند و این تمایز به شما کمک میکند جستوجوی بهتری را انجام دهید.

این روش برای سایت های ورزشی،خبری و هر سایت دیگری توصیه میشود و در صورتی که شما این کار را انجام دهید باعث میشود اگر کاربر در سایت شما دنبال مطلب خاصی میگردد با اطمینان کامل اینکار را انجام دهد و صفحات تکراری را باز نکند و اینگونه کاربر به شما و سایتتان اعتماد خواهد کرد و حتما در بقیه موارد هم به سایت شما سر خواهد زد.

پس دیدید که با این یک روش ساده میتوانید به چه میزان به پیشرفت سایت خود کمک کنید.

آموزش تغییر رنگ لینک ها در وردپرس

ابتدا بخ قسمت نمایش> ویرایشگر شده و فایل style.css را جهت ویرایش انتخاب کنید، سپس کدهای زیر را در مکان مناسبی از آن قرار داده و بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

a:visited{color:red;}

کار تمام است، حال می توانید یکی از مطالب را باز کرده و تغییرات را مشاهده کنید.

توضیحات کد

همانطور که در قسمت بالا گفتیم الان هر لینکی که دیده شده باشد به رنگ قرمز در می آید. شما میتوانید رنگ مورد نظر خود را به جای کلمه red بنویسید یا از کدهای رنگی مربوطه استفاده کنید.(این کدها با یک سرچ ساده در اینترنت قابل دریافت هستند.)

در صورتی که دوست دارید لینک های دیده شده به صورت سایه دار نمایش داده شوند از کد زیر استفاده کنید.

a:visited{color:red;text-shadow:#000 0 0 2px;}

نکته : کدهایی که در بخش بالاتر معرفی شد ،امکان تغییر رنگ را برای تمامی لینک هایی که در سایت موجود می باشند را اعمال می کند و اگر شما می خواهید که این قابلیت برای عناصر خاصی اعمال شود ، می توانید از کد زیر استفاده کنید و به جای عبارت class , شما نام عنصر کلاس مورد نظرتان که در قالب از آن استفاده شده است را وارد کنید.

class a:visited{color:red;}.

پایان آموزش :)

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.