تغییر چیدمان عنوان نوشته در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می‌دانید با استفاده از استایل قالب می توان تمامی الکان های مربوط به قالب را با ظاهر و استایل خود نمایش داد. حال اگر قصد دارید تا چیدمان عنوان نوشته را در نوشته های خود تغییر دهید در حالت استاندارد، لازم است تا با استفاده از استایل این کار را انجام دهید.

برای این کار لازم است تا ابتدا کلاس تعریف شده برای عنوان نوشته را در فایل استایل قالب خود پیدا کرده و سپس چیدمان آن را تغییر دهید، اما اگر با کدنویسی آشنایی ندارید در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به روش دیگری امکان تغییر آن را آموزش دهم.

تغییر چیدمان عنوان نوشته در وردپرس

تغییر چیدمان عنوان نوشته در وردپرس
تغییر چیدمان عنوان نوشته در وردپرس

برای شروع کار ابتدا فایل تک نوشته (single.php) قالب خود را باز کرده و در آن به دنبال قطعه کد زیر باشید. ممکن است فایل مربوط به نوشته شما در پوشه و یا با نام دیگری در قالب تعریف شده باشد بنابراین پیشنهاد می‌کنم تا از برنامه هایی همچون ++notepad برای جستجو در کل فایل های قالب اقدام کنید.

<?php the_title(); ?>

این تابع برای عناوین نوشته ها در وردپرس تعریف شده است که همانطور که از آن مشخص است نام نوشته را نمایش می دهد.

حال تابع مورد نظر را بر اساس نیاز خود به یکی از سه حالت زیر تغییر دهید. کدهای زیر همانطور که در مقابل آنها مشخص شده است به ترتیب برای چپ چین، وسط چین و راست چین کردن عنوان قرار داده شده اند.

<div align="left"><?php the_title(); ?></div> // چپ چین
<div align="center"><?php the_title(); ?></div> // وسط چین
<div align="right"><?php the_title(); ?></div> // راست چین

حال پس از اینکه یکی از کدهای فوق را به جای تابع مورد نظر قرار دهید چیدمان برای عنوان نوشته تغییر خواهد کرد. به همین ترتیب می‌توانید چیدمان تمامی بخش های مربوط به وردپرس را نیز با استفاده از تابع آنها شناسایی کرده و تغییر دهید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.