حذف کلی مطالب و کاربران وردپرس با Bulk Delete

حذف کلی مطالب و کاربران وردپرس یکی از مشکلاتی است که برخی وبمستران با آن رو‌به رو هستند. گاهی پیش می‌آید که به دلیل تغییر سیاست‌های وبسایت خود نیاز به این را خواهیم داشت تا به صورت یکجا کلیه مطالب، کلیه برگه‌ها، کلیه کاربران و… را بخواهیم در وردپرس حذف کنیم.

بنابراین اینکه به صورت دستی تک تک تیک گزینه‌ها را فعال کنیم و به زباله‌دان منتقل کرده و سپس مجددا مطالب منتقل شده را از زباله‌دان حذف کنیم کاری وقت گیر خواهد بود که در صورت بالا بودن تعداد مطالب عاقلانه نیست.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا کلیه مطالب، کاربران، برگه‌ها، رسانه‌های موجود در سایت و… را به صورت یکجا با تنظیمات و فیلترهای دلخواه حذف کنید.

حذف کلی مطالب و کاربران وردپرس

حذف کلی مطالب و کاربران وردپرس با Bulk Delete

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Bulk Delete در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۶۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۶ را ازآن خود نماید که امکان حذف یکجای داده‌های وردپرس را به شما خواهد داد.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Bulk WP در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه برای حذف مطالب، برگه‌ها، کاربران، فایل‌های اپلود شده و.. هدایت شوید.

حذف کلی مطالب و کاربران وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در این صفحه قادر خواهید بود تا مطالب خود را بر اساس وضعیت آنها که در حالت پیش‌نویس، منتشر شده، زماندار، خصوصی و در دست بررسی می‌باشند را به صورت یکجا حذف کنید.

برای حذف مطالب با وضعیت‌های ذکر شده کافی است تا تیک گزینه مورد نظر را فعال کرده و سپس بر روی دکمه Bulk Delete کلیک کرده و بسته به تعداد مطالب خود منتظر بمانید تا کلیه آنها حذف شوند.

اما اگر قصد دارید تا مطالب را بر اساس یک فیلتر خاصی حذف کنید ابتدا از بخش Choose your filtering options فیلتر مورد نظر را انتخاب کنید و سپس اقدام به حذف مطالب نمایید.

با فعال کردن تیک گزینه Only restrict to posts which are قادر خواهید بود تا فیلتر حذف مطالب خود را بر اساس روز تعیین کرده و به افزونه بگویید مطالبی که بیش از ۱۰ روز از تاریخ انتشار و یا ایجاد آنها می‌گذرد حذف شوند.

یا اینکه با فعال کردن تیک گزینه Only delete first تعیین کنید که تعداد ۱۰۰۰ نوشته از زمان شروع وبسایت به طور کامل حذف شوند.

حذف مطالب بر اساس دسته‌بندی و برچسب

از دیگر قابلیت‌های افزونه امکان حذف مطالب بر اساس دسته‌بندی می‌باشد که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا مطالب موجود در دسته بندی خاصی را به صورت یکجا حذف کنید.

حذف کلی مطالب و کاربران وردپرس

برای این منظور مشابه تصویر ابتدا نوع نوشته خود را که می‌تواند در حالت post, page و محصول باشد را انتخاب کرده و سپس دسته‌بندی مرتبط با این نوع پست تایپ را انتخاب کرده و در نهایت بر روی دکمه Bulk Delete کلیک کنید.

با استفاده از حذف مطالب بر اساس دسته‌بندی نیز قادر خواهید بود تا مانند نمونه قبل فیلتر برای حذف مطالب بر اساس زمان و تعداد را نیز مشخص کرده و در آن اعمال کنید.

حذف مطالب بر اساس برچسب نیز به همین ترتیب می‌باشد، کافیست تا برچسب‌های مورد نظر را انتخاب کنید تا تعداد مطالب موجود در آن را مشاهده کرده و آنها را حذف کنید.

حذف مطالب بر اساس پست تایپ

اگر از افزونه‌های فروشگاهی همچون Edd و ووکامرس استفاده می‌کنید در واقع یک پست تایپ خاص در وبسایت خود دارید، بنابراین اگر می‌خواهید تا مطالب موجود در یک پست تایپ خاص را به صورت کامل حذف کنید این افزونه امکان حذف آنها را به شما خواهد داد.

حذف کلیه محصولات در وردپرس

برای این منظور کافی است تا مشابه تصویر فوق پست تایپ مورد نظر را انتخاب کرده و کلیه مطالب موجود در آن را با یک کلیک حذف کنید. امکان فیلتر زمان و تعداد برای حذف مطالب بر اساس پست‌تایپ نیز برای شما فراهم خواهد بود.

حذف مطالب بر اساس آدرس و رونوشت

اگر قصد دارید تا آدرس نوشته‌های خاصی را حذف کنید کافی‌است تا مشابه تصویر زیر در فیلد مورد نظر آدرس هر نوشته را در هر خط وارد کرده و سپس وضعیت نوشته برای حذف کامل و یا انتقال به زباله‌دان را انتخاب کرده و بر روی Bulk Delete کلیک کنید.

حذف مطالب وردپرس بر اساس آدرس

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به حذف رونوشت مطالب در وردپرس کنید نیز کافی است تا از بخش By Post Revision تیک گزینه All Revision را فعال کنید و با کلیک بر روی دکمه Bulk Delete کلیه رونوشت‌های سایت را حذف کنید.

حذف کلیه کاربران در وردپرس

در صورتی که قصد دارید تا کلیه کاربران سایت با نقش کاربری خاصی را به صورت یکجا حذف کنید کافی است تا به زیر منوی Bulk Delete Users مراجعه کرده و سپس مشابه تصویر زیر نقش کاربری مورد نظر را انتخاب و بر روی گزینه Bulk Delete کلیک کنید.

حذف کل کاربران در وردپرس

همچنین قادر خواهید بود تا امکان تعیین فیلتر تعداد کاربران و زمان ثبت نام آنها را اعمال کرده و کلیه کاربران بر اساس این نوع فیلتر را حذف کنید.

قابلیت دیگری که این افزونه به شما خواهد داد امکان حذف کاربرانی است که در مدت زمان مشخص و تعیین شده در سایت وارد نشده‌اند، برای این منظور نیاز به افزونه جانبی Simple Login Log خواهید داشت که پس از نصب آن این امکان نیز برای شما فعال خواهد شد.

امکان حذف صفحات، نظرات، فایل‌های چندرسانه‌ای و… نیز به همین ترتیب در این افزونه فعال است که مشابه نمونه‌های فوق قادر به حذف آنها خواهید بود.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.