لینک دهی خودکار تصاویر به نوشته آنها

همانطور که می‌دانید وردپرس با بروزرسانی های خود امکانات متفاوتی در آن قرار می‌دهد که میتوان با استفاده از ان سایت خود را حرفه‌ای و حرفه‌ای‌تر کرد. همانطور که می‌دانید یکی از امکانات وردپرس این است که در بخش افزودن نوشته که اقدام به آپلود تصاویر و فایلها در آن می‌کنید گزینه ای قرار دارد که در آن رسانه‌های آپبود شده در این نوشته را به صورت مجزا مشابه تصویر زیر به شما نمایش خواهد داد.

uploaded-post

حال با استفاده از همین قابلیت در دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن می‌توانید تصاویر مرتبط را که از سایر نوشته ها درج شده است به صورت خودکار به نوشته مورد نظر لینک کنید.

لینک دهی خودکار تصاویر به نوشته آنها

لینک دهی خودکار تصاویر به نوشته آنها

ابتدا کدهای زیر را کپی کرده و در فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

function wcs_auto_link_post_thumbnails( $html, $post_id, $post_image_id ) {
$html = '<a href="' . get_permalink( $post_id ) . '" title="' . esc_attr( get_the_title( $post_id ) ) . '">' . $html . '</a>';
return $html;
}
add_filter( 'post_thumbnail_html', 'wcs_auto_link_post_thumbnails', 10, 3 );

همانطور که در کدهای فوق مشاهده می‌کنید در این قطعه کد با استفاده از توابع وردپرس لینکدهی خودکار به نوشته ای که تصویر مورد نظر در آن آپلود شده است صورت خواهد گرفت که علاوه بر لینکدهی خودکار نام تصویر یا همان alt تصویر به نام نوشته مورد نظر تغییر داده خواهد شد.

نکته: دقت کنید که قبل از هرگونه تغییر در فایل فانکشن خود یک نسخه پشتیبان از آن داشته باشید تا در صورت خطا سریعا مشکل آن را برطرف کنید.

ممکن است که این کد برای نوشته های قدیمی که در سایت ارسال کرده اید اعمال نشوند.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.