نمایش صوتی تصاویر وردپرس شاید ایده جالبی باشد تا با استفاده از آن اقدام به ساخت و راه‌اندازی یک سایت در زمینه داستان انلاین کنید. به این ترتیب که برای هر نوشته‌ای که در وبسایت خود منتشر می‌کنید در قالب متن، تصویر و صوت اقدام به درج داستان کنید به این صورت که کاربر علاوه بر اینکه با متن بتواند داستان را مطالعه کند با استفاده از قابلیت پخش صوتی داستان و استفاده از تصاویر به حالت انیمیشن‌وار محتوای داستان را مشاهده و گوش دهد.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای برای نمایش صوتی تصاویر وردپرس بپردازم که با استفاده از آن می‌توانید همین قابلیت را در وردپرس پیاده‌سازی کرده و در واقع یک داستان آنلاین در سایت خود با قابلیت سمعی و بصری ایجاد کنید.

نمایش صوتی تصاویر وردپرس

نمایش صوتی تصاویر وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Audio Story Images در مخرن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۳۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به تصاویر استفاده شده در نوشته‌های خود فایل صوتی با فرمت mp3. اضافه کنید تا همراه با تصویر مورد نظر پخش شود.

نصب و راه‌اندازی

پس از نصب و راه اندازی افزونه مشابه تصویر زیر به رسانه سایت وردپرسی خود مراجعه کرده و سپس برای تصویری که قصد دارید تا فایل صوتی به آن اضافه کنید را انتخاب کرده و از ستون جدیدی که با عنوان Audio Story به این قسمت اضافه شده است بر روی دکمه Attach کلیک کنید تا فایل صوتی با فرمت mp3. را به آن اضافه کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد که در آن به فایل‌های صوتی آپلود شده در رسانه وردپرس دسترسی خواهید داشت. مشابه تصویر فایل صوتی مورد نظر برای تصویر را انتخاب کنید.

پس از انتخاب فایل صوتی بر روی دکمه Select کلیک کنید تا فایل صوتی ضمیمه فایل تصویری شود. حال به صفحه افزودن و یا ویرایش نوشته مراجعه کرده و با کلیک بر روی دکمه افزودن پرونده چندرسانه‌ای فایل تصویری که آهنگ خود را ضمیمه آن کرده‌اید را انتخاب کرده و به نوشته اضافه کنید.

حال پس از افزودن و انتشار نوشته مشابه تصویر خواهید دید که یک آیکون صوتی در گوشه سمت چپ تصویر اضافه شده است که با کلیک بر روی آن فایل صوتی شروع به پخش خواهد کرد.

به همین ترتیب می‌توانید از چندین تصویر و صوت در نوشته خود استفاده کرده و به شرح یک داستان و ماوقع به همراه تصویر و صوت بپردازید.

پیشنهاد بعدی  مدیریت فایل ها در وردپرس با افزونه WordPress Download Manager
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 1 رای
Loading...