آموزش افزودن لینک خارجی به عنوان مطالب در وردپرس

سلام دوستان عزیز
در وردپرس به صورت پیش فرض امکان افزودن لینک خارجی به عنوان مطالب و نوشته وجود ندارد! گاهی ممکن است بخواهید یک لینک خارجی را با کاربران خود به اشتراک بگذارید. در این آموزش به شما نشان می دهیم به چه صورتی به عنوان مطالب و نوشته های وب سایت تان لینک خارجی بدهید.

افزودن لینک خارجی به عنوان مطالب در وردپرس

آموزش افزودن لینک خارجی به عنوان مطالب در وردپرس

برای افزودن لینک های خارجی به عنوان مطالب در وردپرس می بایست تغییراتی را در سایت خود ایجاد کنید. در ادامه برای شما دوستان با استفاده از کدهای وردپرس یاد می دهیم به چه صورتی به عنوان مطالب و نوشته های وب سایت تان لینک خارجی بدهید و با کاربران خود به اشتراک بگذارید.

افزودن لینک خارجی به عنوان پست با استفاده از کد

در این روش قطعه کدهایی را معرفی می کنیم، با استفاده از آنها می توانید لینک خارجی به عنوان مطالب در وردپرس اضافه کنید. بایستی کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس و یا افزونه های خاص سایت کپی کنید:

function print_post_title() {
global $post;
$thePostID = $post->ID;
$post_id = get_post($thePostID);
$title = $post_id->post_title;
$perm = get_permalink($post_id);
$post_keys = array(); $post_val = array();
$post_keys = get_post_custom_keys($thePostID);

if (!empty($post_keys)) {
foreach ($post_keys as $pkey) {
if ($pkey=='external_url') {
$post_val = get_post_custom_values($pkey);
}
}
if (empty($post_val)) {
$link = $perm;
} else {
$link = $post_val[0];
}
} else {
$link = $perm;
}
echo '

<h2><a href="'.$link.'" rel="bookmark" title="'.$title.'">'.$title.'</a></h2>


';
}

این کد فیلدهای سفارشی را که شامل لینک های سفارشی می باشند را جستجو می کند. اگر نوشته ای دارای فیلد سفارشی باشد، سپس عنوان پست را به آدرس شما منتقل می کند.

مرحله بعد تغییر روش نمایش پیشفرض نوشته ها با تابع جدید است. شما آن را می توانید در فایل archives.php، فایل content.php یا فایل category.php و یا سایر الگو فایل های دیگر پیدا کنید. که مانند کد زیر خواهد بود:

<?php the_title( sprintf( '

<h2 class="entry-title"><a href="%s" rel="bookmark">', esc_url( get_permalink() ) ), '</a></h2>


' ); ?>

حال شما بایستی کد زیر را جایگزین کد فوق نمایید:

<?php print_post_title() ?>

حال پس از تغییرات گفته شده در کدهای قالب وردپرس، نوبت به افزودن لینک خارجی به مطالب می رسد. برای این منظور یک نوشته جدید ایجاد کنید. حال متا باکس فیلد سفارشی (custom fields) را در صفحه ویرایش نوشته جستجو کنید. اگر گزینه custom fields را نتوانستید پیدا کنید، باید بر روی تنظیمات صفحه (Screen Options) کلیک نمایید. با کلیک بر روی تنظیمات صفحه منوی کشویی برای شما باز می شود که باید تیک گزینه custom fields را بررسی کنید.

شما می توانید متا باکس custom fields را در پایین ویرایشگر متن مشاهده کنید. سپس بر روی Enter New کلیک کنید و external_url in the را در بخش نام و آدرسی را که می خواهید به عنوان مطالب در وردپرس اضافه کنید در فیلد Value وارد کنید.

سپس نوشته خود را منتشر کنید. حال عنوان نوشته شما به آدرسی که در بخش custom fields اضافه کرده اید، لینک داده می شود.

توجه: در دفعات بعدی برای افزودن لینک به عنوان نوشته ها در وردپرس باید از منوی کشویی custom fields، مقدار external_url را انتخاب کنید. سپس لینک خارجی مورد نظر را در فیلد value وارد کنید.

با تشکر از راهنمایی شما عزیزان

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.