افزودن قابلیت فرم جستجو به منوی وبسایت وردپرس

درود فروان خدمت دوستان همراه!

وردپرس خود به تنهایی دارای ویژگی و امکانات منحصر بفردی نیست! برای افزودن قابلیت هایی به وبسایت خود لازم دارید، از کدهای وردپرس یا افزونه ها استفاده کنید.
حال در این مقاله وردپرس می خواهیم ویژگی را به یکی از قابلیت های پیش فرض وردپرس اضافه کنیم. از شما دوستان عزیز می خواهیم با ادامه این آموزش با ما همراه شوید.

افزودن قابلیت فرم جستجو به منوی وبسایت وردپرس

افزودن قابلیت فرم جستجو به منوی وبسایت وردپرس

همانطور که می دانید به صورت پیش فرض قابلیت ساخت منو در وردپرس وجود دارد. از بخش فهرست ها در پیشخوان وردپرس می توانید منوهای متعددی برای سایت خود بسازید! منوها معمولا در بالای صفحه وبسایت و برای دسترسی راحت تر کاربران به بخش های مختلف ایجاد می شوند.

حال نوار ناوبری بالا برای ساخت منو، یک محل مناسبی برای ایجاد باکس جستجو می باشد! به دلیل اینکه اگر کاربران نتوانستند از طریق منو به مطلب و محتوای مورد نظر دسترسی پیدا کنند، سریعا به جستجو محتوای مطلب مورد نظر خود بپردازند!
اما این قابلیت در وردپرس وجود ندارد و فقط از طریق فهرست ها، می توانید منو ایجاد کنید. حال بدین منظور برای ایجاد این ویژگی و راحتی کاربران تان برای دسترسی به محتوا باید از قطعه کدهای وردپرس بهره ببرید!!

قطعه کد افزودن فرم جستجو به منو وب سایت

برای افزودن جستجو به منو ناوبری بالا بایستی از قطعه کد زیر استفاده کنید. شما فقط لازم دارید که این قطعه کد را به فایل functions.php قالب وردپرس تان اضافه کنید:

add_filter('wp_nav_menu_items', 'add_search_form', 10, 2);

 function add_search_form($items, $args) {
     if( $args->theme_location == 'CHANGE-THIS-TO-YOUR-MENU-NAME' )
     $items .= '

<li class="search">

<form role="search" method="get" id="searchform" action="'.home_url( '/' ).'"><input type="text" value="search" name="s" id="s" /><input type="submit" id="searchsubmit" value="'. __('Search') .'" /></form>

</li>


';
   return $items;
}

توجه! در قطعه کد بالا نام منوی مورد نظر خود را برای ساخت فرم جستجو، مشخص کنید.

دوستان اگر شما با استفاده از آموزش غیر فعال سازی جستجو در وبسایت وردپرس، این قابلیت پیش فرض را در وردپرس غیر فعال نمودید، حال می توانید از طریق قطعه کد فوق، فرم جستجویی را به منو وبسایت خود اضافه کنید.

امیدوارم این آموزش برای شما دوستان مفید واقع گردد!!

منبع: paulund.co.uk

2/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.