افزودن توضیحات به تصاویر وردپرس

همانطور که این روزها تعداد نرم افزارهای پیام رسان رو به افزایش و پیشرفت است در بخش وب نیز به همین گونه شاهد رشد و نمو شدن آن هستیم.

اگر دقت کرده باشید یکی از قابلیت هایی که در این پیام رسانها وجود دارد این است که هنگام ارسال عکس میتوانید توضیحاتی را در زیر آن به تعداد کاراکتر محدود درج کنید، که از آن به عنوان caption یاد میبرند. در وردپرس نیز به همین ترتیب قادرید تا به تصاویر کپشن اضافه کرده و توضیحاتی کوتاه برای هر عکس بنویسید.

افزودن توضیحات به تصاویر وردپرس

برای افزودن توضیحات به تصاویر در وردپرس مشابه تصویر زیر ابتدا به مسیر رسانه> کتابخانه مراجعه کرده و تصویر مورد نظر را برای افزودن توضیحات انتخاب کنید.

singleimage-caption
افزودن توضیحات به تصاویر وردپرس

سپس در بخش caption که در وردپرس فارسی با عبارت نام قرار دارد توضیحات عکس را نوشته و تایپ کنید. خواهید دید که هنگام انتشار نوشته توضیحات اضافه شده مشابه تصویر زیر در آن افزوده خواهد شد.

caption-preview
افزودن توضیحات به تصاویر وردپرس

در بخش ساخت گالری نیز میتوانید از این امکان بهره مند شوید، برای این منظور ابتدا تصاویر مورد نظر را که میخواهید از آنها گالری ایجاد کنید را انتخاب کرده و سپس در فیلد مربوط که مشابه تصویر زیر هریک از عکس ها قرار دارد متن خود را تایپ کنید.

gallerycaptions
آموزش افزودن کپشن

پس از انتشار نوشته خواهید دید که گالری تصاویر مورد نظر مشابه تصویر زیر خواهند بود که با بردن نشانگر ماوس بر روی هر عکس کپشن مورد نظر نمایش داده خواهد شد.

gallery-caption-view1
افزودن کپشن در وردپرس

همچنین از بخش رسانه> کتابخانه نیز میتوانید حالت آن را روی لیستی تنظیم کنید.

gallery-list
افزودن alt تصاویر در وردپرس

سپس بر روی گزینه ویرایش عکس کلیک کنید تا مشابه تصویر بر روی آن اقدام به افزودن توضیحات بپردازید.

gallery-caption-edit
افزودن نام تصاویر

4/5 - (4 امتیاز)
1 نظر
 1. محمدعلی می گوید

  سلام
  خیلی ممنون از مقاله خوبتون
  همون طور که اشاره کردید هر تصویر عنوان و کپشن و alt و توضیحات داره
  آیا پر کردن تمام این موارد در زمان بارگزاری تصاویر ، برای سئو مفیده ؟
  و اینکه این توضیحات در زمان بارگزاری گالری های تصاویر ، زیر هر تصویر نمایش پیدا میکنن ، اگر عنوان صحفه که کلمه کلیدی ماست در این توضیحات تکرار بشه ، ممکنه باعث بالا رفتن چگالی کلمه کلیدی در کلیت پست بشه ؟
  میدونم سوالم بیشتر مربوط به سئو هست ، اما ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.