خوب معمولا اکثر وب سایت ها صفحه ای تحت عنوان تماس یا ارتباط با ما دارند که امکانات کاملی نظیر امکان پیوست فایل و … رو در خود دارد.اما این گونه صفحات مشکلاتی هم دارند مثل این که بازدید کننده باید قسمت های مختلف سایت را برای پیدا کردن لینک صفحه تماس پیدا کنه.شاید بعضی وبمستر ها دوست داشته باشند در کنار این صفحه یک فرم ارتباط با ما سریع هم که مثل یک ابزارک تو منوی سایت قرار داشته باشه رو تو سایت خود قرار بدند تا بازدید کنندگان خیلی سریع و آسان بتونند برای مدیر سایت پیام بزارند.امروز من ابزارک همچین فرمی به همراه آموزش فارسی سازیش را آماده کردم.با ما باشید

دانلود ابزارک ارتباط با ما

اول می خواستم خودم ابزارک ارتباط با ما رو فارسی کنم ولی دیدم بعدا نسخه های جدیدتر میان و ممکن هم هست مشکلی پیش بیاد در نصب و به روزرسانی و … . برای همین لینک نسخه انگلیسی ابزارک رو در خوده سایت وردپرس قرار میدم و بعد از اون یک آموزش کوتاه برای فارسی سازی هم در ادامش توضیح میدم.

لینک صفحه افزونه ارتباط با ما سریع در وردپرس

لینک مستقیم دانلود افزونه (ابزارک) ارتباط با ما سریع (ورژن 2.0.9)

آموزش فارسی سازی ابزارک تماس با ما

بعد از این که افزونه رو نصب و فعال کردید به پوشه plugin در هاست خود بروید و بعد از آن پوشه ابزارک (simple-contact-form-revisited-plugin) رو باز کنید.اکنون فایل widget.php رو با notepad یا هر نرم افزار ویرایش متن دیگر باز کنید و تغییرات زیر را برای فارسی سازی اعمال کنید.

تقریبا در وسط کد ها قسمتی هست که با html دوتا فیلد و label و یک گزینه ارسال قرار داده شما فقط کافیه عبارت “name” رو پیدا کنید و بجاش مثلا “نام” قرار بدید و همینطور برای عبارت “Email” که پاک کنید و بنویسید “ایمیل” و یک عبارت “submit” هم هستش که اونو هم بکنید “ارسال”.من اون سه تا خط کد رو اینجا آوردم تا اشتباه نکنید.


<label for="contact_<?php echo $id;?>_name"><?php _e('نام :', 'kalisto'); ?>&nbsp;<span style="color: red;"></span></label></p>

 


<label for="contact_<?php echo $id;?>_email"><?php _e('ایمیل :', 'kalisto'); ?>&nbsp;<span style="color: red;"></span></label></p>

 


<p><input id="btn_<?php echo $id;?>" type="submit" value="<?php _e('ارسال', 'kalisto'); ?>" /></p>

نکته مهم : بعد از اعمال تغییرات فایل widget.php رو موقع ذخیره کردن با یونیکد “UTF-8” ذخیره کنید مگر نه بجای عبارت فارسی ستاره میاد.حواستون باشه.

قرار دادن ابزارک ارتباط با ما در سایت

حالا به قسمت ابزارک وب سایت خود رفته.ابزارک “AZ :: simple contact” رو در محل مورد نظر ابزارک های خود قرار بدید و در آخر هم مثل شکل زیر عنوان و ایمیل خود را وارد کنید.

همچنین در مطالب قبلی سایت ما آموزش شخصی سازی فرم ارتباط با ما سایت رو قرار دادیم که اگر دوست داشتید تا فرم اصلیتونم خوشگل تر کنید میتونید از آموزش ما استفاده کنید !

امتیاز شما از 1 تا 5