نقد و بررسی مطالب وردپرس با WP Review

نقد و بررسی مطالب وردپرس قابلیتی است که می‌تواند به هر وبسایتی که در هر زمینه خاصی فعالیت دارد کمک کرده و خلاصه و چکیده یک نوشته را در قالب ویژگی‌های آن در بخشی از سایت نمایش داد. نقد و بررسی مطالب در وردپرس به این صورت است که وقتی نوشته‌ی خود را گردآوری می‌کنید می‌توانید برای محتوایی که درباره آن مطلب را نوشته‌اید ویژگی‌هایی را تعریف کرده و به آن امتیاز دهید.

به عنوان مثال فرض کنید دارای سایتی هستید که در زمینه نقد و بررسی موبایل و یا خودرو فعالیت دارید، با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا ویژگی‌هایی را در مورد موبایل و یا خودروی مورد نظر تعریف کرده و برای آن از امتیاز ۱ تا ۵ امتیاز را وارد کرده و در انتها چکیده‌ای از آن را درج کنید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا نقد و بررسی نوشته خود را ایجاد نموده و در موتورهای جستجو نیز از رتبه مطلوبی به جهت همین افزونه برخوردار شوید، چرا که امتیاز این بخش در نتایج نیز نمایش داده خواهد شد.

نقد و بررسی مطالب وردپرس

نقد و بررسی مطالب وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Review در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۹۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۳٫۷ را ازآن خود نماید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان WP Review در بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

نقد و بررسی
نقد و بررسی

پس از مراجعه به صفحه تنظیمات افزونه چهار تب مشابه تصویر زیر را خواهید دید که می‌توانید تنظیمات افزونه را در آن سفارشی سازی کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در تب Styling قادر خواهید بود تا رنگ‌بندی کادر نقد و بررسی را تعیین کنید که به ترتیب عبارتند از:

افزونه نقد و بررسی وردپرس
افزونه نقد و بررسی وردپرس
  • رنگ نقد و بررسی
  • رنگ فونت نوشته
  • رنگ پس زمینه عنوان نقد و بررسی
  • رنگ پس زمینه
  • و در نهایت رنگ کادر بخش‌های مختلف
افزونه نقد و بررسی وردپرس
افزونه نقد و بررسی وردپرس

حال به بخش Defaults مراجعه کرده و از قسمت Review Location مکان مورد نظر برای نقد و بررسی نوشته را قرار دهید. پیشنها می‌کنم نقد و بررسی را در انتهای نوشته قرار دهید.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کرده و به صفحه ویرایش نوشته و یا افزودن نوشته جدید مراجعه کنید.

افزودن نقد و بررسی مطالب وردپرس

پس از مراجعه به صفحه ویرایش و افزودن نوشته قادر خواهید بود تا گزینه‌های مورد نظر برای نوشته را وارد کرده و میزان امتیازدهی آنها را به صورت ستاره‌ای، خطی و درصدی وارد کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید دو کادر با عنوان Review و Review Item قرار دارد. ابتدا در کادر Review نوع امتیازدهی را از گزینه Review Type انتخاب کنید.

اگر تمایلی به نمایش نقد و بررسی نوشته ندارید آن را بر روی حالت No Review قرار دهید تا کادر مربوط به نقد و بررسی نوشته در انتهای نوشته نمایش داده نشود.

افزونه امتیازدهی و نقد و بررسی مطالب وردپرس
افزونه امتیازدهی و نقد و بررسی مطالب وردپرس

از آنجایی که امتیازدهی ستاره‌ای در نتایج جستجوی گوگل یک مزیت به حساب می‌آید پیشنهاد می‌کنم نوع امتیازدهی را بر روی حالت ستاره‌ای قرار دهید. سپس در بخش Review Heading عنوان دلخواه خود را برای نقد و بررسی نوشته قرار دهید. این عنوان در کادر نقد و بررسی نوشته نمایش داده خواهد شد.

سپس از قسمت Reviw Item گزینه‌های نقد و بررسی را وارد کنید. با کلیک بر روی دکمه Add another می‌توانید فیلدها و گزینه‌های بیشتری تعریف کرده و با کلیک بر روی آیکون سه خط موازی که در کنار عناوین قرار دارند با استفاده از خاصیت کشیدن و رها کردن ترتیب نمایش آنها را تغییر دهید.

پس از اینکه گزینه‌های خود را تعریف کردید در فیلد مقابل هر یک از آنها در صورتی که امتیازدهی را بر روی ستاره‌ای انتخاب کرده‌اید، از ۱ تا ۵ امتیاز خود را برای هر گزینه ثبت کنید. پس از ثبت همه امتیازها در نهایت در فیلد Total میانگین کلیه امتیازها ثبت خواهند شد که در بخش خلاصه نقد و بررسی نمایش داده می‌شود.

افزونه امتیازدهی و نقد و بررسی مطالب وردپرس
افزونه امتیازدهی و نقد و بررسی مطالب وردپرس

حال برای افزودن خلاصه‌ای از نقد و بررسی نوشته که می‌تواند در واقع خلاصه‌ای از نوشته شما باشد با اسکرول کردن به پایین صفحه در بخش Review Description آن را وارد کنید.

در صورتی که نمی‌خواهید تا خلاصه نقد و بررسی نمایش داده شود و همچنین امتیاز کلی گزینه‌ها که در بخش Total محاسبه می‌شود نیز می‌توانید تیک گزینه Hide Description & Total Rating را فعال کنید.

نقد و بررسی مطالب وردپرس توسط کاربران

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا امکان نقد و بررسی مطالب را توسط کاربران نیز فعال کنید. این گزینه در حالت پیشفرض غیرفعال است اما اگر مایل بودید تا برای نوشته خاصی آن را فعال کنید از کادر User Reviews ابتدا آن را بر روی گزینه Enable قرار دهید سپس نوع امتیاز دهی کاربران را از بخش User Raiting Types انتخاب کنید.

افزونه امتیازدهی مطالب وردپرس
افزونه امتیازدهی مطالب وردپرس

در نهایت بر روی انتشار نوشته کلیک کرده و نتیجه کار را مشابه نمونه مشاهده کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.