جلوگیری از ذخیره آیپی کاربران در وردپرس

یکی از بخش های بسیار مهم و کاربردی در وردپرس که کاربران زیادی را به سمت خود می کشد ، بخش نظرات یا دیدگاه ها می باشد که کاربران زیادی در چنین بخشی اقدام به اشتراک گذاری نظرات خود می نمایند؛ در این بخش نیز اطلاعاتی از کاربرانی که نظر می دهند دریافت می شود و برخی از این اطلاعات در سایت نمایش داده می شوند. یکی از این اطلاعاتی که در هنگام ارسال نظرات در سایت و بخش مدیریت دیدگاه ها ذخیره می شود ، آیپی کاربران می باشد که به دلیل موارد امنیتی در هسته ی وردپرس تعبیه شده است. برخی از سایت ها نیاز به ذخیره سازی آیپی کاربران ندارند که در این مواقع می خواهند آیپی کاربران را از بخش مدیریت دیدگاه برای همیشه جذف کنند تا نمایش داده نشود. ساده ترین و راحت ترین راه استفاده از افزونه های مربوطه می باشد که پیشنهاد ما استفاده از افزونه Remove IP می باشد. در این مطلب قصد داریم به شما آموزش عدم ذخیره سازی آیپی کاربران در هنگام ارسال نظرات در وردپرس را داریم که توسط آن می توانید از ذخیره سازی آیپی کاربران در سایت وردپرسی خود جلوگیری نمایید. در ادامه با ما و آموزش جلوگیری از ذخیره آیپی کاربران در وردپرس همراه باشید.

جلوگیری از ذخیره آیپی کاربران در وردپرس

برای جلوگیری از ذخیره سازی آیپی کاربران در هنگام ارسال نظرات در وردپرس تکه کدی را خدمت شما کاربران وردپرسی معرفی می کنیم که کافی است آن را در بخش Function.php قالب وردپرس خود قرار دهید تا دیگر آیپی کاربران در سایت شما ذخیره نشود :

<pre>function wpb_remove_commentsip( $comment_author_ip ) {
return '';
}
add_filter( 'pre_comment_user_ip', 'wpb_remove_commentsip' );
</pre>

با قرار گرفتن تکه کد بالا در فایل توابع قالب سایت شما ، دیگر آیپی کاربران در سایت شما ذخیره نمی شود و کاربران نیز در هنگام ارسال نظرات نگران نخواهند بود و راحت تر نظرات خود را به اشتراک می گذارند .

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.