نمایش تاریخ به روزرسانی مطالب وردپرس

نمایش تاریخ به روزرسانی مطالب وردپرس از مواردی است که باید برای وبسایت‌ها آموزش محور و برای افزایش میزان رابط کاربری حتما تغییراتی در آنها اعمال کنند. به این صورت که پس از به روزرسانی و آپدیت نوشته تاریخ به‌روزرسانی نوشته را نمایش دهند تا به کاربران خود نشان دهند که این نوشته جدید نبوده بلکه به روزرسانی شده است.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم به معرفی دو قطعه کد بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا آخرین زمان به‌روزرسانی و آپدیت مطالب در وردپرس را به کاربران خود نمایش دهید تا نشان از به‌روز بودن و اهمیت به محتوای آموزشی سایت خود بدهید.

نمایش تاریخ به روزرسانی مطالب وردپرس

نمایش تاریخ به روزرسانی مطالب وردپرس

برای نمایش زمان به‌روزرسانی مطالب در وردپرس لازم است تا کدهایی را در فایل فانکشن قالب خود اضافه کنید. لذا برای این منظور به ویرایشگر قالب خود مراجعه کرده و سپس کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن(functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

function wpb_last_updated_date( $content ) {
$u_time = get_the_time('U');
$u_modified_time = get_the_modified_time('U');
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) {
$updated_date = the_modified_time('F jS, Y');
$updated_time = the_modified_time();
$custom_content = '

Last updated on'. $updated_date . 'at'. $updated_time .'

';
}
$custom_content .= $content;
return $custom_content;
}
add_filter( 'the_content', 'wpb_last_updated_date' );

همانطور که در این قطعه کد مشاهده می‌کنید در این تابع به وردپرس دستور داده شده است تا تاریخ آخرین تغییرات و به روزرسانی هر نوشته‌ای را که کاربر در آن قرار دارد را بررسی کرده و سپس در صورتی که تاریخ انتشار نوشته با تاریخ آخرین تغییر در آن متفاوت باشد آن زمان را به عنوان آخرین تاریخ آپدیت نوشته در نظر گرفته و به کاربر نمایش دهد.

حال برای اینکه از خشک بودن ظاهر این کد جلوگیری کنیم با استفاده از CSS مقداری به آن جان می‌بخشیم. لذا کدهای زیر را نیز در فایل استایل قالب خود اضافه کرده و آن را ذخیره کنید.

.last-updated {
font-size: small;
text-transform: uppercase;
background-color: #fffdd4;
}

در این روش با استفاده از فایل فانکشن قالب آخرین زمان به‌روزرسانی را در مطالب نمایش می‌دهیم. اما در روش دوم می‌توانید در ساختار صفحه نوشته در قالب آن را اعمال کنید تا در هر مکانی از قالب که می‌خواهید نمایش تاریخ آخرین به‌روزرسانی مطالب به کاربر نشان داده شود.

لذا برای این منظور وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در فایل مورد نظر برای مطالب وردپرس که معمولا در فایل single.php باید آن را قرار داد کپی کرده و درج کنید.

$u_time = get_the_time('U');
$u_modified_time = get_the_modified_time('U');
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) {
echo "

Last modified on ";
the_modified_time('F jS, Y');
echo " at ";
the_modified_time();
echo "

 "; }

در این قطعه کد نیز همانطور که مشاهده می‌کند ابتدا بررسی می‌شود که تاریخ انتشار نوشته در چه زمانی بوده است و سپس در بالای مطالب نمایش داده شده و در خط بعد تاریخ آخرین زمان به‌روزرسانی و تغییر در نوشته را نیز نمایش خواهد داد. با استفاده از این کد در واقع هم زمان انتشار اولیه نوشته و هم زمان آخرین تغییر در نوشته نمایش داده خواهد شد.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.