نمایش مطالب به‌روز شده در وردپرس

نمایش مطالب به‌روز شده در وردپرس برای وبسایت‌هایی که همچون دکتر وردپرس در زمینه‌های آموزشی فعالیت دارند می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا کاربرانی که از نسخه قبلی یک آموزش استفاده کرده‌اند حال با به‌روزرسانی نوشته قادر باشند تا از به‌روزرسانی آموزش بهره‌مند شده و با مطلع شدن از آن طبق آموزش جدید در وردپرس پیش بروند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا هر نوع نوشته و پست تایپی را که در وردپرس ویرایش و به‌روزرسانی کرده‌اید را در هر بخش از قالب سایت خود به عنوان مطالب به روز شده در وردپرس نمایش دهید.

نمایش مطالب به‌روز شده در وردپرس

نمایش مطالب به‌روز شده در وردپرس

با استفاده از این قطعه کند پس از قرار دادن آن در سایت خود هرگاه که نوشته‌ای را ویرایش کرده و کوچکترین تغییری در آن ایجاد کنید، بنا به تغییرات صورت گرفته در پایگاه داده وردپرس داده‌های آن نوشته به روز شده و به عنوان یک مطلب ویرایش شده و یا همان به روز شده قابل نمایش خواهد بود و به این طریق می‌توانید مطالب و مقالات آموزشی که اخیرا به‌روزرسانی کرده‌اید را نمایش دهید.

برای شروع کار ابتدا به ویرایشگر قالب خود مراجعه کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از قالب وبسایت خود قرار دهید. معمولا از آنجایی که بیشتر قالب‌های از سایدبار پشتیبانی می‌کنند فایل sidebar.php گزینه خوبی برای نمایش مطالب به روز شده در وردپرس می‌باشد.

<?php $today = current_time('mysql', 1); $howMany = 5; if ( $recentposts = $wpdb->get_results("SELECT ID, post_title FROM $wpdb->posts WHERE post_status = 'publish' AND post_modified_gmt < '$today' ORDER BY post_modified_gmt DESC LIMIT $howMany")): ?>

<h2>آخرین مطالب بروز شده</h2>


<ul>
<?php foreach ($recentposts as $post) { if ($post->post_title == '') $post->post_title = sprintf(__('Post #%s'), $post->ID);
echo "
<li><a href='".get_permalink($post->ID)."'>";
the_title();
echo '</a></li>

';
}
?>
</ul>

<?php endif; ?>

حال همانطور که در این قطعه کد مشاهده می‌کنید پس از قرار دادن آن در سایدبار تعداد 5 مورد از آخرین مطالب به روز شده وردپرس که در خط سوم تعداد آن را می‌توانید تغییر دهید به صورت لیست شده با عنوان نوشته در حالت لینکدار نمایش داده می‌شود.

پس از ذخیره سازی تغییرات کلیه پست تایپ‌های وردپرسی از جمله مطالب، برگه‌ها، محصولات و هر نوع پست تایپ جدید که به‌روزرسانی شوند به صورت زیر برای کاربران در سایدبار نمایش داده خواهد شد.

حال همانطور که مشاهده می‌کنید لیست مطالب به روز شده نمایش داده شده و قادر خواهید بود تا با استفاده از Css استایل دلخواهی را برای آن تعریف کنید تا با ظاهری زیباتر و کاربرپسندتر نمایش داده شود.

نکته: دقت داشته باشید تا قبل از هرگونه تغییر در کدهای قالب خود یک نسخه پشتیبان از قالب داشته باشید تا در صورت بروز خطا مشکل را سریعا برطرف کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.