حذف شورت کد های اضافی مربوط به قالب و افزونه در وردپرس

کدهای کوتاه یا Short code ها یکی از اجزای مفید و کاربردی سایت های وردپرس می باشد که کمک زیادی به مدیران سایت ها در زمینه ی استفاده و نمایش امکانات مختلف در سایت می نماید؛ به طور مثال یک از افزونه وردپرس برای نمایش آن در بخش خاصی باید دارای شورت کد اختصاصی مربوط به خود باشد تا بتوان آن را در سایت نمایش داد که یکی از افزونه ها، افزونه Contact form 7 می باشد که با استفاده از شورت کد مختص به آن می توان فرم تماس را در هر بخشی از سایت نمایش داد. اما گاهی شورت کد ها معایبی نیز دارند؛ به طور مثال پس از مدتی افزونه ای را در سایت خود غیرفعال می کنید اما شورت کد آن را حذف نمی کنید! در اینصورت قطعه کدی یا همان شورت کد به صورت معمولی و نوشته های عجیب غریب در سایت نمایان می شود که ممکن است برای سایت شما و از دید کاربران سایت مناسب نباشد. در این مطلب قصد معرفی آموزش وردپرس را داریم که توسط آن قادر به حذف شورت کد های اضافی مربوط به قالب و افزونه وردپرس خواهید بود. در ادامه باما و آموزش حذف شورت کد های اضافی مربوط به قالب و افزونه در وردپرس همراه باشید.

حذف شورت کد های اضافی مربوط به قالب و افزونه در وردپرس

حذف شورت کد های اضافی مربوط به قالب و افزونه در وردپرس

حذف شورت کد ها با استفاده از قطعه کدی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم به سادگی امکان پذیر خواهد بود. در ابتدا باید اقدام به یافتن شورت کد های اضافه نمایید که با استفاده از کدهای زیر می توانید آنها را پیدا کنید! برای یافتن شورت کد های بلا استفاده ابتدا قطعه کد زیر را در فایل توابع قالب وردپرس خود اضافه نمایید:

function wpb_find_shortcode($atts, $content=null) { ob_start();extract( shortcode_atts( array('find' => '',), $atts ) );$string = $atts['find'];$args = array('s' => $string,);$the_query = new WP_Query( $args );if ( $the_query->have_posts() ) {echo '<ul>';while ( $the_query->have_posts() ) {$the_query->the_post(); ?><li><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></li><?php}echo '</ul>';} else {echo "Sorry no posts found"; }wp_reset_postdata();return ob_get_clean();}add_shortcode('shortcodefinder', 'wpb_find_shortcode');a

سپس برای حذف شورت کد های می توانید قطعه کد زیر را نیز به آن اضافه کنید:

add_shortcode( 'shortcodetag', '__return_false' );

نتیجه گیری: استفاده از شورت کدهای بلا استفاده ظاهر سایت را برهم می زند که در این مطلب اقدام به آموزش حذف شورت کد های اضافی مربوط به قالب و افزونه در وردپرس نمودیم.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.