انتقال صفحات 404 در وردپرس به صفحه اصلی

صفحات 404 به صفحاتی گفته می شود که بدلیل وارد کردن اشتباه آدرس صفحات بوجود می آید و کاربر به صفحه ای که مبنی بر اشتباه بودن آدرس صفحه می باشد ، منتقل می شود ؛ همچنین دلیل دیگر بوجود آمدن صفحات 404 در سایت حذف صفحاتی می باشد که مدتی قبل در سایت وجود داشته اند و به دلایل مختلفی توسط مدیر سایت پاک شده باشند که کاربر به صفحه ی 404 منتقل می گردد ! جالب است بدانید یکی از پارامتر های سئو در موتور های جستجو به خصوص گوگل ، صفحات 404 می باشد که در صورت وجود بیش از حد آنها در سایت تاثیر منفی در سایت شما خواهد گذاشت . بهترین راه کار برای رهایی از ضرر و زیان این صفحات ، استفاده از ریدایرکت 404 به صفحه ای دیگر می باشد که یکی از بهترین صفحات برای انتقال به آن صفحه اصلی ( Homepage ) می باشد که بسیای از سایت با استفاده از ریدایرکت 301 آن را به صفحه اصلی خود منتقل می نمایند . در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می توان صفحات 404 سایت را به صفحه اصلی منتقل نمود و از تاثیرات منفی آنها در سئوی سایت جلوگیری کرد . در ادامه با ما و آموزش انتقال صفحات 404 در وردپرس به صفحه اصلی همراه باشید .

انتقال صفحات 404 در وردپرس به صفحه اصلی

در این بخش قصد معرفی تکه کدی برای وردپرس را داریم که توسط آن قادر به انتقال صفحات 404 سایت خود با استفاده از ریدایرکت 301 به صفحه اصلی خود منتقل نمایید ؛ برای اینکار کافی است کد زیر را در فایل 404 قالب خود قرار دهید و در صورت عدم وجود آن می توانید صفحه ای به نام 404.php بسازید و کد زیر را در آن قرار دهید :

<?php header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); header("Location: ".get_bloginfo('url')); exit(); ?>

توسط کد بالا دیگر نگران صفحات 404 سایت وردپرسی خود نباشید ؛ با استفاده از انتقال 301 تمامی صفحات 404 سایت به صفحه اصلی منتقل خواهد شد .

امتیاز شما برای این مقاله
2 نظرات
  1. آقای عارف می گوید

    ممنونم بابت مظلب خوبتون واقعا نیاز بود
    لطفا اگر امکانش هست آموزش قرار دادن افزودن افراد تیم که در انتهای قالب دکتر وردپرس هست رو هم با کدش قرار بدید

    1. عباس صادقی می گوید

      آموزش اینکار با افزونه تهیه شده و به زودی منتشر میشه، از روش کد هم به زودی درج میشه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.