صفحات ۴۰۴ به صفحاتی گفته می شود که بدلیل وارد کردن اشتباه آدرس صفحات بوجود می آید و کاربر به صفحه ای که مبنی بر اشتباه بودن آدرس صفحه می باشد ، منتقل می شود ؛ همچنین دلیل دیگر بوجود آمدن صفحات ۴۰۴ در سایت حذف صفحاتی می باشد که مدتی قبل در سایت وجود داشته اند و به دلایل مختلفی توسط مدیر سایت پاک شده باشند که کاربر به صفحه ی ۴۰۴ منتقل می گردد ! جالب است بدانید یکی از پارامتر های سئو در موتور های جستجو به خصوص گوگل ، صفحات ۴۰۴ می باشد که در صورت وجود بیش از حد آنها در سایت تاثیر منفی در سایت شما خواهد گذاشت . بهترین راه کار برای رهایی از ضرر و زیان این صفحات ، استفاده از ریدایرکت ۴۰۴ به صفحه ای دیگر می باشد که یکی از بهترین صفحات برای انتقال به آن صفحه اصلی ( Homepage ) می باشد که بسیای از سایت با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ آن را به صفحه اصلی خود منتقل می نمایند . در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می توان صفحات ۴۰۴ سایت را به صفحه اصلی منتقل نمود و از تاثیرات منفی آنها در سئوی سایت جلوگیری کرد . در ادامه با ما و آموزش انتقال صفحات ۴۰۴ در وردپرس به صفحه اصلی همراه باشید .

انتقال صفحات 404 در وردپرس به صفحه اصلی

در این بخش قصد معرفی تکه کدی برای وردپرس را داریم که توسط آن قادر به انتقال صفحات ۴۰۴ سایت خود با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ به صفحه اصلی خود منتقل نمایید ؛ برای اینکار کافی است کد زیر را در فایل ۴۰۴ قالب خود قرار دهید و در صورت عدم وجود آن می توانید صفحه ای به نام ۴۰۴٫php بسازید و کد زیر را در آن قرار دهید :

<?php header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently"); header("Location: ".get_bloginfo('url')); exit(); ?>

توسط کد بالا دیگر نگران صفحات ۴۰۴ سایت وردپرسی خود نباشید ؛ با استفاده از انتقال ۳۰۱ تمامی صفحات ۴۰۴ سایت به صفحه اصلی منتقل خواهد شد .

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 3 رای
Loading...