سفارشی کردن صفحه ویرایش نوشته در وردپرس

از ویژگی های وردپرس که دست شما را برای نوشتن و افزودن نوشته های مختلف باز می کند این است که با استفاده از ابزارهای موجود در آن قادر خواهید بود تا انواع ابزار موجود در بخش ویرایش نوشته را اضافه کرده و با استفاده از آنها مهارت خود را در هنگام نوشته بالا و بالاتر ببرید.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی بخش هایی از صفحه ویرایش و افزودن نوشته بپردازم که بیشتر برای افراد مبتدی مناسب است و با استفاده از ان می توانند به بخش های مختلف صفحه ویرایش نوشته در وردپرس دسترسی داشته باشند.

سفارشی کردن صفحه ویرایش نوشته در وردپرس

به صورت کلی پس از برپاسازی سایت وردپرس و هنگام افزودن نوشته با صفحه ای مانند زیر مواجه خواهید شد که با استفاده از آن می توانید به بخش های مختلف ویرایشگر وردپرس که دارای ابزار مختلفی می باشد دسترسی داشته و در سایدبار و کناره های آن نیز به بخش هایی همچون انتخاب دسته بندی، انتخاب برچسب، زمینه های دلخواه، انتخاب تصویر شاخص برای نوشته و .. دسترسی داشته باشید.

این صفحه بسته به قالب و افزونه هایی که در سایت خود استفاده می کنید متفاوت بوده و می تواند شامل بخش ها و المانهای مختلفی باشد که از آنها استفاده می کنید که با مراجعه به هر بخش و با کلیک بر روی آیکون فلش بالا یا پایین می توانید باکس ابزار مورد نظر را نمایش داده و یا مخفی کنید.

شما قادر خواهید بود تا با استفاده از خاصیت کشیدن و رها کردن هر باکس را به جای دلخواهی که می خواهید منتقل کرده و چیدمان آنها را برای خود تغییر دهید. برای این منظور کافی است تا مطابق تصویر زیر عمل کنید تا مکان هر یک از بخش ها را تغییر دهید.

اگر دارای ابزاری هستید که آنها را دوست ندارید و یا کاربردی برای شما ندارند و صرفا مکان صفحه را اشغال کرده اند می توانید مشابه تصویر زیر با کلیک بر روی دکمه تنظیمات صفحه که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و با انتخاب تیک گزینه هر بخش آنها را مخفی کرده و یا اینکه نمایش دهید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.