هدایت کاربران به صفحه خاص پس از ورود با Peter’s Login Redirect

تا به حال شده است تا بخواهید کاربرانی را که بر اساس نقش کاربری خاصی در سایت شما وارد می‌شوند را پس از ورود به صفحه دلخواهی هدایت کنید؟ چندی پیش یکی از کاربران دکتر وردپرس از ما خواستند تا به معرفی راهی برای ریدایرکت کاربران بر اساس نقش کاربری انها پس از ورود به صفحه خاصی را معرفی کنیم. لذا در این مقاله قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که به کمک آن قادر خواهید بود تا کاربران خود را پس از ورود به سایت به صفحه دلخواه هدایت کنید.

هدایت کاربران به صفحه خاص

افزونه‌ای که قصد معرفی ان را دارم با نام Peter’s Login Redirect در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۸۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز  ۴٫۹ را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما با نام Login/logout Redirects افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

هدایت کاربران خاص

در اولین بخش از تنظیمات این افزونه میتوانید هرکاربر خاصی را که مدنظر شماست را به صفحه خاصی هدایت کنید، برای این منظور مطابق تصویر زیر عمل کنید.

loginredirect-specificuser
هدایت کاربران به صفحه خاص

ابتدا در فیلد ADD کاربر مورد نظر را انتخاب نمایید، سپس در فیلد URL آدرس دلخواه خود را که میخواهید کاربر به آن هدایت شود را وارد کرده و در انتها آدرس مورد نظر برای هدایت به آن در هنگام خروج کاربر را وارد کرده و بر روی Add Username rule کلیک کنید.

پس از اینکه تنظیمات مورد نظر را برای کاربر دلخواه خود وارد کردید مشابه تصویر زیر نیز قادر خواهید بود تا آن را نیز ویرایش کنید.

edit-redirect
هدایت کاربران به صفحه خاص

هدایت کاربران بر اساس نقش کاربری

در روش دوم این افزونه میتوانید کاربران را بر اساس نقش کاربری آنها هنگام ورود یا خروج از سایت به صفحه خاصی هدایت کنید، برای این منظور کافی است تا مطابق تصویر زیر عمل کنید.

loginredirect-userrole
هدایت کاربران به صفحه خاص

ابتدا در فیلد Add نقش کاربری مورد نظر را انتخاب کرده و سپس به ترتیب در فیلدهای URL و Logout URL آدرس صفحه مورد نظر هنگام ورود کاربر و خروج وی را برای هدایت شدن وارد کنید.

ریدایرکت تمامی کاربران

و در آخرین روش قادر خواهید بود تا تمامی کاربران را به صفحه خاصی هدایت کنید، برای این منظور نیز کافی است تا مشابه روش های فوق صرفا ادرس صفحه مورد نظر هنگام ورود و خروج را وارد کنید تا تمامی کاربران به صفحه مورد نظر هدایت شوند.

loginredirect-allusers
هدایت کاربران به صفحه خاص

ریدایرکت هنگام عضویت در سایت

registration-redirect
هدایت کاربران به صفحه خاص

برای کاربرانی که در سایت عضو می‌شوند نیز میتوانید یک صفحه انتخای کنید تا پس از اتمام مراحل عضویت به صفحه مورد نظر هدایت شوند، برای این منظور کافی است تا مطابق تصویر فوق در بخش URL آدرس مورد نظر خود را وارد کنید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
5 نظرات
 1. امین می گوید

  سلام من نیاز دارم کاربران سایت برای هر بار که وارد سایت می شن لاگین کنند و بعد از بستن صفحه و ورود مجدد هم باز نیاز به لاگین کردن داشته باشن . ممنون میشم راهنماییم کنید !؟؟

 2. فرشاد می گوید

  سلام.امکانش هست وقتی یوزرنیم و پسورد رو که اشتباه وارد میکنند به صصفحه خاصی وارد شوند؟

 3. فرشاد می گوید

  سپاس فراروان از تیم زحمتکشه شما

 4. علی قنبری می گوید

  از این روش میشه به طوری استفاده کرد وقتی مدیر کل دیگری وارد پنل wp-admin شود هدایت سپس پنل براش نمایش داده شود؟

  1. عباس صادقی می گوید

   امکان هدایت بر اساس نام‌کاربری وجود داره، حالا اگر بخواین اول به یک آدرس هدایت بشه و بعد مجددا به آدرس دیگه باید از آدرس دوم به سوم رو هم با استفاده از افزونه خاص و یا صفحه سفارشی ایجاد کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.