بهینه سازی وردپرس در 5 مرحله

بهینه سازی وردپرس از جمله مواردی است که باید در همه زمینه‌های مختلف همچون بهینه سازی سرعت وردپرس، بهینه سازی ظاهر وردپرس و بهینه سازی رابط کاربری انجام گیرد تا کاربران و مشتریان شما بتوانند تجربه‌ای به یاد ماندنی داشته و ذهنیت آنها نسبت به وبسایت و کسب و کار شما همه مثبت باشد.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی 5 نکته طلایی برای بهینه سازی وردپرس بپردازم که با استفاده از آنها قادر خواهید بود تا از امنیت، رابط کاربری مناسب، بررسی مداوم سایت و.. در سایت خود بهره‌مند شوید.

بهینه سازی وردپرس در 5 مرحله

بهینه سازی وردپرس در 5 مرحله

در این مقاله به 5 روش برای بررسی و آنالیز آمار وبسایت، امکان افزودن اشتراک در نظرات وردپرس، ایجاد محدودیت در دفعات ورود به وبسایت، نمایش خلاصه مطالب در آرشیو و صفحه اصلی سایت و در نهایت نمایش خلاصه مطالب در فید وردپرس اشاره خواهم کرد.

آنالیز و بررسی مداوم آمار

بررسی مداوم آمار وبسایت و بازدیدهای آن از جمله مواردی است که در بهینه سازی وبسایت تاثیر به‌سزایی دارد و باید به طور مداوم آن را مورد بررسی قرار دهید تا بدانید سهم بیشتر ترافیک شما از چه طریقی تامین می‌شود تا تمرکز بر روی بخش‌های ضعیف را بیشتر کنید تا ترافیک خود را افزایش دهید.

ابزار آنالیز گوگل یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین ابزارهای تحلیل وب سایت می‌باشد که به کمک Google Analytics قادر خواهید بود تا تبلیغات وب سایت خود را با هدف درست پیگیری کرده و دقیقا بدانید که وب سایت شما بیشتر دارای چه مخاطبانی از چه نقطه جغرافیایی، چه سایت‌هایی و… می‌باشد.

طی یک آمار منتشر شده در سال گذشته 57 درصد از کاربرانی که در یک آمارگیری شرکت کردند و 10.000 سایت را تشکیل می‌دادند از ابزار آنالیز گوگل برای بررسی آمار وبسایت خود ستفاده می‌کردند. به همین ترتیب اگر از گوگل برای بررسی آمار خود استفاده کنید قادر خواهید بود تا به مواردی همچون میزان کاربران موبایلی، سایت‌های ارجاع دهنده، ثبت اطلاعات بازدیدکننده و… دسترسی داشته باشید که سایر آمارگیرها چنین قابلیت‌هایی را در حد دقیق ندارند.

استفاده از اشتراک ایمیل برای دیدگاه‌های وردپرس

منظور از اشتراک ایمیل برای دیدگاه‌ها و نظرات وردپرس این است تا قابلیتی را در سایت خود فراهم کنید تا کاربران هرگاه پاسخی برای دیدگاه خود دریافت کردند از طریق ایمیل مطلع شده و قادر باشند تا برای مشاهده پاسخ نظر به وبسایت مراجعه کنند.

در حالت عادی این امکان وجود ندارد و کسانی که در وبسایت اقدام به ارسال نظر می‌کنند مدام باید سایت را بررسی کنند و منتظر پاسخ باشند که این کار کمی خسته‌کننده است، اما اگر امکان اشتراک را فعال کنید به محض دریافت پاسخ ایمیلی برای وی ارسال شده و از آن مطلع خواهد شد.

برای فعال کردن این قابلیت می‌توانید از مقالات ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس با Subscribe to Comments ، ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس با Subscribe To Comments Reloaded و ارسال ایمیل هنگام پاسخ به نظرات وردپرس استفاده کنید.

ایجاد محدودیت در دفعات ورود وردپرس

در حالت عادی محدودیتی برای تعداد دفعات ورود وردپرس وجود ندارد که این کار سوءاستفاده‌کنندگان را آسانتر کرده و این امکان را به انها خواهد داد تا اکانت کاربری یکی از اعضا را به صورت مداوم برای به دست آوردن رمز آن مورد بررسی قرار دهند تا اینکه نهایتا موفق به ورود در آن شوند.

برای اینکه دفعات ورود در وردپرس را غیرفعال کنید می‌توانید از مقاله محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts استفاده کنید تا به دلخواه خود تعیین کنید تا پس از ورود اشتباه رمز حساب کاربری برای مدتی امکان ورود به پیشخوان وردپرس را نداشته باشد.

برای فعال مردن این امکان با دسترسی به موارد بیشتر نیز می‌توانید از مقاله سفارشی سازی فرم عضویت و ورود وردپرس با Theme My Login استفاده کنید تا از نظر امنیت در رده بالاتری قرار گیرید.

نمایش خلاصه مطالب در صفحه اصلی و آرشیو وردپرس

یکی از مواردی که بر روی سرعت وبسایت تاثیر گذار خواهد بود این است که از خلاصه مطالب در صفحه اصلی، دسته‌بندی، برچسب، آرشیو مطالب استفاده کنید. چرا که در صورت نمایش محتوای کامل مطالب صفحات ذکر شده در سایت شما حجم بالایی خواهند داشت و باعث افت سرعت لود سایت خواهد شد.

بنابراین برای این مورد قالب خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا صرفا در صفحه نوشته محتوای کامل مطلب نمایش داده شود.

نمایش خلاصه مطالب در فید وردپرس

اگر با سایت‌های خبرخوان مواجه شده باشید که مطالب سایت شما را کپی می‌کنند باید بدانید که بیشتر این وبسایت‌ها از فید وردپرس برای کپی و گرفتن مطالب استفاده می‌کنند. حال اگر فید شما بر روی حالت نمایش محتوای کامل قرار داشته باشد به کل نوشته دسترسی داشته و قادر هستند تا آن را کپی کنند.

بهینه سازی وردپرس در 5 مرحله

برای تغییر حالت به خلاصه مطالب کافی است تا در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات> خواندن مراجعه کرده و آن را بر روی حالت خلاصه تعیین کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.