ایجاد سایت چند زبانه با افزونه وردپرس WPML

برای داشتن یک سایت با چند زبان مختلف و حتی گاهی بینهایت زبان از افزونه WPML کمک میگیریم چرا که وردپرس به طور پیش فرض تنها یک زبان را پشتیبانی میکند اما گاهی سایت ها به دلیل فعالیت بین المللی خود نیاز به وجود زبان های دیگر دارند، از این در این آموزش از دکتر وردپرس همراه ما باشید تا به سادگی سایت خود را با چند زبان ایجاد کنید.

دلیل اینکه از افزونه WPML استفاده میکنیم این است که با راه اندازی ساده زبان های زیادی را پشتیبانی میکند و در بیش از 40 هزار سایت نصب شده است.

ایجاد سایت چند زبانه با افزونه وردپرس WPML

 

ایجاد سایت چند زبانه با افزونه وردپرس WPML

ابتدا افزونه WPML را نصب کرده (این افزونه رایگان نمی باشد) و آن را فعال کنید. پس از فعالسازی مشاهده خواهید کرد که منویی جدید با عنوان “WPML ” در نوار ابزار پیشخوان سایتتان اضافه شده است. با انتخاب گزینه WPML وارد تنظیمات افزونه خواهید شد.

ابتدا با صفحه ای همانند تصویر زیر روبرو میشوید که در این صفحه، افزونه زبان فعلی سایت شما را تشخیص میدهد.

13

با انتخاب گزینه Next به صفحه بعدی میرویم در این صفحه همانند تصویر زیر زبان های مورد نظر را انتخاب کرده و باز هم گزینه  Next را انتخاب میکنیم.

14-2

در صفحه بعد می بایست برای سایت خود یک دکمه برای تغییر زبان ایجاد کنید. تا کاربران از طریق آن بتوانند زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

15

در صفحه بعد از شما خواسته میشود کلید (key) خود را وارد کنید. اگر برای سایت خود key ایجاد نکرد اید با انتخاب گزینه  “Generate a key for this site” به سایت WPML هدایت می شوید و با وارد کردن اطلاعات سایت خود میتوانید key دریافت کنید.

16

 

اکنون تنظیمات افزونه به پایان رسید حال برای افزودن محتوا به مطلب “افزودن محتوای چند زبانه در وردپرس” مراجعه کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.