بهترین راهکارها برای دسته بندی مطالب سایت

پلاگین هایی که در ادامه به انها اشاره خواهد شد از آسان ترین راه ها برای مرتب کردن محتوای سایت وردپرسی است. در حالی که افزونه های زیادی وجود دارند، در اینجا فقط به برخی از بهترین ها و تخصصی ترین ها اشاره خواهد شد.Most Wanted Category Hacks and Plugins for WordPress

بهترین راهکارها برای دسته بندی مطالب سایت

۱٫خوراک RSS

آیا می دانید که هر دسته در سایت وردپرس خوراک RSS خود را دارد؟ هر خوراک در پایان URL دسته خود قرار میگیرد مانند این افزودنی:
https://doctorwp.com/category/news/feed
شما می توانید این دسته بندی را در قالب سایت خود اضافه کنید.

۲٫ اضافه کردن آیکون های دسته بندی در وردپرس

شما می توانید از تصاویر برای جذاب تر کردن دسته بندی هایتان استفاده کنید. برای استفاده از تصاویر به منظور نمایش دسته بندی ها میتوانید افزونه Taxonomy Images plugin را نصب کنید.

پس از فعال سازی این پلاگین به مسیر Settings » Taxonomy Images بروید.

بهترین راهکارها برای دسته بندی مطالب سایت
برای قرار دادن تصاویر دلخواه به مسیر Post » Categories رفته و گزینه اپلود را انتخاب و عکس مورد نظر را بارگذاری کنید.

adding-category-icons

۳٫ فعال کردن دسته بندی ها برای صفحات

به طور پیش فرض دسته بندی ها تنها برای پست ها در وردپرس موجود است. با این حال، شما می توانید آنها را به هر نوع پست از جمله صفحات مرتبط کنید.برای اینکار کافیست پلاگین Post Tags and Categories for Pages را نصب کنید و پس از فعالسازی بدون هیچ تنظیماتی بر روی هر صفحه کلیک کنید تا دسته ها و برچسب ها را در زیر منوی صفحات ببینید.

categories-for-pages

۴٫  فعال کردن دسته بندی برای پست ثابت

در وردپرس شما می توانید پست های ثابت یا sticky  posts را در صفحه اصلی خود داشته باشید. برای اضافه کردن پست های ثابت به دسته بندی، پلاگین Category Sticky Posts را نصب کنید. پس از فعال سازی، این افزونه یک Metabox در صفحه ویرایش پست اضافه میکند.
categorysticky

منبع: wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.